За даними ЗМІ, тепер за роботу з терористичними організаціями “ЛНР” та “ДНР” відповідатиме не управління з прикордонної співпраці, яке очолював Дмитро Козак. А управління з внутрішньої політики, очільником якого є Сергій Кирієнко. Детальніше, що це може означати — в нашому матеріалі.
Про зміну куратора для маріонеткових адміністрацій повідомляє РБК з посиланням на джерела близькі до Кремля.
За їхніми даними, новим куратором окупованих частин Донецької та Луганської областей став перший заступник голови адміністрації президента Сергій Кирієнко. І змінили не тільки куратора, а й управління. Якщо раніше за взаємодію з ОРДЛО відповіло управління з прикордонної співпраці з її очільником Дмитром Козаком, якого називали попереднім куратором т.з. “ДНР” та “ЛНР”. Тепер за відносини між терористичними угрупуванням “ДНР” та “ЛНР” і Кремлем відповідатиме управління з внутрішньої політики, яке очолює Сергій Кирієнко.
У роботу цього управління входить взаємодія з російськими регіонами, кожен з яких має своїх кураторів. Наразі в управлінні з внутрішньої політики створюється новий департамент, який відповідатиме за взаємодію з угрупуваннями т.з. “ЛНР” та “ДНР”.
“Зміна куратора свідчить як мінімум про особливий порядок взаємодії з республіками та створення єдиного внутрішньополітичного простору, як максимум — про розгляд сценарію можливого входження республік до складу Росії”, — повідомляє джерело РБК з Кремля.
За іншими даними, зміна кураторів відбулась, оскільки попередній куратор Дмитро Козак відповідав за переговори в реалізації мінських угод: “які закінчилися відомо чим”.
Додамо, 23 квітня стало відомо, що Сергій Кирієнко приїжджав в окупований Донецьк та зустрівся з очільниками підконтрольних Кремлю адміністрацій т.з. “ДНР” та “ЛНР”.
Співрозмовники РБК з Кремля кажуть, що ця поїздка була презентаційною. Майбутній новий куратор знайомився з очільниками бойовиків, з якими йому доведеться працювати надалі.
Тема можливого приєднання т.з. “ЛНР” та “ДНР” до Росії вперше прозвучала на засіданні Ради безпеки 21 лютого, ще до визнання самопроголошених “ЛДНР”. Володимир Путін разом з російськими посадовцями на засіданні Ради безпеки Росії обговорювали їхній статус. Тоді голова Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін заявив, що “підтримує пропозицію про входження ДНР і ЛНР до складу Росії”. Але Путін одразу зауважив, що поки що на Раді безпеки обговорюється тільки питання “про визнання суверенітету” окупованих територій України.
У той же день Володимир Путін повідомив, що ухвалив рішення про визнання незалежності т.з “ЛНР” та “ДНР”. Наступного дня, 22 лютого, Держдума РФ та Рада Федерації підписали договори про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу з псевдореспубліками.
Потім, 27 березня очільник т.з. “ЛНР” Леонід Пасічник заявив про намір провести на окупованій частині Луганщини “референдум” про приєднання псевдореспубліки до Росії. Але пізніше він сам спростував свою заяву, уточнивши, що виклав свою особисту думку про волевиявлення.
29 березня у т.з. “ДНР” знову заговорили про приєднання до Росії. Ватажок окупантів Денис Пушилін висловлював надію захопити всю територію Донецької області. А після цього приєднати ці території до Росії.
Читайте також: