Верховна Рада ухвалила закон “Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)”. Таке рішення підтримали 245 депутатів.
“245 – за. Рішення прийнято. Проти 73. Утримались 55. Закон прийнятий”, — проголосив з трибуни спікер ВР Дмитро Разумков.
Закон підтримали 244 нардепи від “Слуги народу” і один позафракційний.
В першому читанні законопроект прийняли швидко. Його підтримали 337 депутатів. Однак за те, щоб одразу поставити його у друге читання, виступили не всі — депутати інших фракцій були проти.
“Тільки що ви своїм волюнтаристським рішенням, Голова ВР і 254 народних депутати, просто перекреслили право іншої частини зали, яка представляє мільйони українців, на наше право подати поправки до цього законопроекту. Якщо ви сьогодні так будете приймати всі інші поправки, то ми звертаємося до українців, парламенту не існує! Це не просто зелений принтер і зелений ксерокс, це і приставки до зеленої кнопки мікрофона”, — обурилася нардеп від партії “Європейська солідарність” Ірина Геращенко.
Слуга народу прийняла закон монобільшістю.
Цей закон передбачає, що Верховна Рада може:
Також Закон передбачає створення спеціальної тимчасової слідчої комісії (ТСК).
Спеціальна слідча комісія має право:
Спеціальна слідча комісія за наявності відповідних підстав готує та ухвалює висновок про звинувачення президента.
Якщо підстав немає, це ж відомство припиняє процедуру імпічменту. Якщо підстави доведені, і прийняті парламентом, комісія звертається до Конституційного суду України. Той, в свою чергу, виносить вирок.
Відповідно до закону, рішення про імпічмент президенту прийматиметься лише у разі, якщо висновки Конституційного та Верховного судів засвідчують дотримання вимог Конституції та законів України.
Рішення вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів від конституційного складу.
Додамо, що проект закону про імпічмент президента також подавав і п’ятий президент Петро Порошенко. Однак прийняли той, який був поданий саме Зеленським.
Читайте також: