25 квітня у Нью-Йорку відбулося засідання Ради безпеки ООН, ініційоване Україною. Причиною стало підписання Володимиром Путіним указу про спрощення процедури отримання російських паспортів жителями Донбасу.
Низка країн ЄС в Раді Безпеки — Німеччина, Франція, Велика Британія, Бельгія, Польща, а також колишні члени — Швеція, Італія та Нідерланди засудили рішення Кремля про видачу паспортів на окупованому Донбасі та наголосили, що воно підриває суверенітет України.
“Росія влаштувала незаконний референдум Росії в Криму. Росія направила війська, щоб підтримати сепаратистів. Росія напала на кораблі в Азовському морі. Всі, хто розуміє цінність територіальної цілісності, мають попросити Росію піти. Тому ми засуджуємо рішення про видачу російських паспортів”, — заявив представник Великої Британії.
Та представник Росії Василь Небензя висловив іншу позицію. Проблем в цьому він не вбачає.
“Ми маємо конфлікт на Донбасі вже 5 років. Люди там не мають змоги реалізувати свої права та свободи. Вони самі цього хочуть. Ми лише надаємо таку можливість” — відповів дипломатам Небензя.
Зазначимо, що раніше рішення Росії розкритикували українські дипломати та політики. Міністр закордонних справ заявив, що це черговий етап окупації Донбасу та втручання у внутрішні справи України. А президент України Петро Порошенко заявив, що Росія “знову перетнула червоні лінії і нахабно торпедує мирний процес на Донбасі”.
Читайте також: