За підсумками "нормандської зустрічі" уряд може змінити Конституцію України
Фото з відкритих джерел

За підсумками зустрічі “нормандської четвірки”, яка відбудеться 9 грудня у Парижі, команда президента Володимира Зеленського готова внести певні зміни до Конституції. Вони будуть стосуватися децентралізації, в тому числі й тимчасово непідконтрольних територій Донбасу.

 

Про це заявив радник президента Андрій Єрмак у ході зустрічі в інституті Chatham House у Лондоні, передає “Європейська Правда”.

Єрмак пояснив, що реформування Конституції відбуватиметься в рамках Мінських домовленостей. 

“Україна готова виконати положення “мінських домовленостей”, яке передбачає проведення конституційної реформи в частині децентралізації. Про жодну федералізацію не йдеться”, – запевнив радник президента.

За словами Андрія Єрмака, конституційна реформа передбачатиме насамперед зміни в частині децентралізації. Крім того, деякі положення будуть стосуватися тимчасово непідконтрольних українському уряду територій.

“Окремі райони Донецької та Луганської області можуть отримати додаткові повноваження. Але це ніколи не означатиме, що це буде федералізація чи якась автономія”, – зазначив Єрмак.

Він додав, що конституційні зміни не загрожуватимуть територіальній цілісності України.

Зазначимо, для того, щоб вносити зміни в Конституцію недостатньо половини голосів народних депутатів. Зміни в основний закон потребують мінімум 300 голосів (конституційна більшість). Востаннє Конституцію змінювали за п’ятого президента Петра Порошенка. Тоді додали положення про курс України до НАТО і ЄС. 

Для довідки:
Як вносять зміни до Конституції України?

Запропонувати внести зміни до Конституції України може лише президент або 150 нардепів (не менш ніж третина парламентарів).   

Далі Верховна Рада повинна розглянути цей документ та скерувати його до Конституційного Суду України. Для цього необхідно 226 голосів народних депутатів.  

Якщо судді підтверджують, що зміни відповідають Конституції, то законопроєкт розглядають в першому читанні. Підтримати його мають не менше 300 народних обранців.

Після першого читання проєкт допрацьовують та розглядають вдруге. Остаточно також потрібно 300 голосів парламентарів.

Після цього закон підписує спікер парламенту та президент України

Затверджений закон публікують у виданні Голос України, і він набирає чинності.

З 1996 року, коли була ухвалена Конституція України, її змінювали 9 разів. Кілька разів переписували форму управління державою. Спочатку була президентсько-парламентською республікою, а у 2004 році затвердили парламентсько-президентську державу. За Януковича Україна знову стала президентсько-парламентська. Але після перемоги Революції гідності такі нововведення визнали неконституційними.

Читайте також:


Завантажити ще...