Нацкомісія з держрегулювання у сфері комунальних послуг вирішила, що українці мусять платити більше за постачання та відведення води. Голова Кабміну назвав це рішення не погодженим з урядом, тому підвищення цін може й не статися.
За новим тарифом, який ухвалили в НКРЕКП, у середньому ціни на воду мають зрости на 32%, але точна цифра залежить від регіону.
Там, де заклали найбільше підвищення тарифу, вода має подорожчати у два етапи: перше підвищення планується з 1 липня до 31 серпня, а друге мають запровадити 1 вересня 2023 року.
Тарифи на водоспоживання у містах, які суттєво постраждали внаслідок бойових дій, залишили незмінними. Так, ціни на воду не зміняться у Харкові, Миколаєві та Херсоні.
Пізніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль написав, що заплановане підвищення тарифів на воду “неприйнятні та не погоджені з урядом”.
“Під час війни ми маємо діяти єдиною командою, особливо в таких чутливих сферах як енергетика та тарифоутворення”, — написав голова уряду.
Таке рішення, за його словами, йде всупереч політиці уряду, який обіцяв не підвищувати ціни на газ та тепло, поки в країні точиться повномасштабна війна.
“Ми робимо все можливе, аби забезпечити соціальну справедливість. Збільшуємо пенсії. Виплачуємо субсидії всім, хто їх потребує. Допомагаємо регіонам для сталості тарифів на тепло і гарячу воду. Тоді як непогоджені рішення комісії йдуть у розріз із політикою Уряду”, — заявив Шмигаль.
Тому, за його словами, це рішення можуть переглянути.
“Сьогодні (1 липня, — ред.) дав доручення міністру енергетики і міністерству інфраструктури провести додаткові консультації з НКРЕКП щодо можливості перегляду таких рішень”, — додав він.
З початку літа в Україні зросли тарифи й на постачання електроенергії. У липні українці заплатять за електропостачання майже вдвічі більше. А ціну на газ для українських побутових споживачів обіцяли зберегти ще мінімум на рік на рівні 7,96 гривні. Про це оголосила “НАК Нафтогаз” у квітні.