В Бахмуті в одній з шкіл закінчується тепловий ремонт, який коштує місту 400 тисяч євро. Всі роботи в ЗОШ №10 планують закінчити до 1 жовтня. В школах НВК №11 і ЗОШ №12 ремонт йде повільніше. Що зробили у вже майже відремонтованій школі та коли слід чекати закінчення ремонту в інших навчальних закладах читайте в матеріалі.
В Управлінні освіти Бахмутської міської ради Вільному радіо розповіли, що в школі №10, де вирішили зробити тепловий ремонт, роботи мають закінчити менше ніж через місяць.
“Роботи планують закінчити до 1 жовтня. До цього терміну всі роботи будуть виконані. Якісні роботи. Підрядник добре виконує роботи”, — каже начальник групи по централізованому господарчому обслуговуванню Лариса Топчий.
Вона розповіла детальніше, що в школі змінився фасад. Встановили близько 230 нових енергозберігаючих з потрійним склінням п’ятикамерних вікон. Повністю утеплили школу по всьому периметру, а сам фасад розмалювали 4 різними фарбами.
Крім того, для економії тепла використали не лише нові вікна і утеплення, але й технології.
“Встановлено 2 ІТП — це індивідуальні теплові пункти. Які будуть регулювати температуру в приміщеннях у відповідності з температурою зовні. Якщо потеплішало на вулиці, то там є балансувальні крани, вони автоматично підкручують”, — зазначила Лариса Топчий.
За її словами, завдяки цим пунктам в закладі зможуть заощаджувати тепло і сплачувати за нього менше.
Лариса Топчий зазначила, що більша частина робіт, в тому числі і внутрішні, проводилась в літній період, коли у дітей були канікули. Наразі підрядник закінчує роботи зовні школи, тому це ніяк не заважає навчальному процесу і діти продовжують навчатись в класах.
“Вимощення робимо зовні. Щоб гідроізоляція була, і не потрапляла влага у підвал. Щоб свого роду було утеплення і буде тепліше”, — додала чиновниця.
Зазначимо, Бахмутська міська рада взяла кредит 400 тисяч євро у міжнародної організації НЕФКО, щоб зробити тепловий ремонт в школі №10. Цікаво, що підрядник, який виграв тендер на проведення ремонту працює настільки швидко, що менше ніж за добу встиг встановити майже 100 вікон.
А от в школах НВК №11 і ЗОШ №12, за словами начальника групи по централізованому господарчому обслуговуванню Лариси Топчий ремонт просувається повільніше.
“Те, що залежить від нас, як замовника, ми робимо все. Йдемо на зустріч підряднику. Але трохи повільніше роботи йдуть. Була затримка з грошима від Мінрегіонбуд”, — зазначила Лариса Топчий.
Вона додала, що з того моменту, як в червні цього року Мінрегіонбуд перерахував 106 мільйонів гривень, в ЗОШ №12 встигли утеплити 635 м.кв. фасаду. В цій же школі та НВК №11 вже переробили систему опалення. Десь вже навіть наклеїли шпалери в кабінетах.
Чиновниця зазначила, що як і було, в 12-й школі навчальний процес зупинений повністю. Дітей тимчасово перемістили або в дитсадочки або до інших шкіл. В НВК №11 половина будівлі працює в штатному режимі. Там навчаються. Ще частина учнів тимчасово перемістились до інших закладів.
На цих об’єктах виникали різні позаштатні ситуації. Під час ремонтних робіт, субпідрядник, який виконував додаткові роботи в 11-й школі, зірвав підлогу в харчовому блоці, хоча ці роботи не передбачалися в проекті. А в бахмутській школі №12 під утепленням ховали не відремонтовані тріщини в стінах.
Додамо, у травні 2018 року Бахмутська міська рада вирішила взяти кредит на ремонт дитячого садочка №40.
Читайте також: