Підтримати
Приготування затірки. Фото: МКІП
Процес приготування затірки. Фото: МКІП

Міністерство культури та інформаційної політики внесло традицію приготування затірки з села Крива Лука Лиманської громади до нематеріальної культурної спадщини України. Чим вона особлива та як готується?

 

Відповідний наказ підписав тимчасового виконуючий обов’язки Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Затірка готується в більшості родин мешканців села Крива Лука та в місцях їхнього проживання — на інших територіях України, а також за кордоном. Впродовж тривалого часу страва була основною у раціоні місцевих жителів. 

Що таке Криволуцька затірка (рецепт)

“Затірка — це підсолене пшеничне тісто, яке не замішується, а затирається до розміру горошини або квасолини. Варили її в окропі, молоці чи м’ясному бульйоні. Страва була дуже ситною та доступною господиням різного достатку”, — розповідала Юлія Філоненко з Кривої Луки на краєзнавчих “Криволуцьких читаннях”.

Для приготування затірки спочатку потрібно зробити тісто:

  • просійте борошно та додайте яйця;
  • додайте сіль до свого смаку;
  • перемішайте яйця з борошном. 

Після цього готове тісто треба затирати й “катати”. Інколи для кращої консистенції у тісто додають трохи молока чи води. Перетирають затірку близько пів години, допоки горошини з борошна не стануть однакової форми.

Далі картоплю нарізають кубиками та варять в бульйоні або воді. Тим часом готують засмажка із сала, цибулі та моркви. Коли картопля майже готова, затірку висипають, все розмішують, варять 10 хвилин, додають засмажку. Під час подачі страви в тарілку кладуть шматочок масла. За бажанням додають мелений перець та зелень.

Більше про традиції та способи приготування затірки ми розповідали у 2022 році. Тоді місцеві краєзнавці лише починали привертати увагу до особливого рецепту та добивались зробити його об’єктом нематеріальної культурної спадщини регіону. 


Завантажити ще...