Підтримати
Зображення до посту Рева, Лук’янов, Ахметов голосували “за”. Підтримку перебування флоту Росії в Криму перевірять як ймовірну держзраду
Фото: Руслан Канюка

Ще до анексії Кримського півострову російський військово-морський флот орендував українські води та землі. У 2017 році вони мали вийти з Криму, але Верховна Рада за часів Януковича продовжила договір на 25 років. Нині ж правоохоронці перевірятимуть: чи було те голосування державною зрадою.


Передісторія:
До окупації Криму Росія розміщувала свій військово-морський флот на території півострова. В них там були військові бази, вони проводили навчання тощо. Але у 2017 році угода щодо їхнього розміщення закінчувалася. Та у 2010 році експрезидент України Віктор Янукович та тодішній президент Росії Дмитро Медведєв підписали у Харкові угоду, якою затвердили що Росія може розміщуватись в Криму й надалі, до 2042 року. Таку угоду підписали за знижку на російський газ.

Та після підписання угоди її мають схвалити у Верховній Раді України. Невдовзі документи винесли на розгляд депутатів. Як повідомляє видання Texty.org тоді 236 народних депутатів проголосували “За”. Серед них були олігарх Ринат Ахметов, чинний депутат Бахмутської міськради Владислав Лук’янов, а також син бахмутського міського голови Дмитро Рева.

Голосування за “Харківські угоди” перевірять на держзраду. 11 березня 2021 року секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що тепер ті рішення перевірятимуть правоохоронці.

У 2008 році Кабінет міністрів мав запропонувати законопроєкт, який урегульовував питання виходу Чорноморського флоту РФ у 2017 році. На жаль, цей законопроєкт не був з невідомих нам причин, розроблений і ми вважаємо, що це була перша цеглина, яка була далі почала руйнувати всю систему нашої безпеки та привела до того, що у 2010 році з’явилися так звані Харківські угоди, які в безпрецедентно короткий проміжок часу були ратифіковані депутатами Верховної Ради”, — заявив на брифінгу після засідання РНБО Олексій Данілов.

Перевірку буде проводити Служба безпеки України. РНБО дала їм відповідне доручення. Тож, під час слідства, за даними Данілова, екс-нардепів можуть викликати на допити.

Читайте також:


Завантажити ще...