Підтримати
Рінат Ахметов
Фото: пресслужба SCM

Український олігарх з Донеччини Рінат Ахметов позивається до арбітражного суду проти Росії. Вимагатиме, щоб країна-агресорка  компенсувала йому збитки, які він поніс з 2014 року спочатку від гібридної, а потім повномасштабної війни Росії проти України. Кошти компенсацій він планує вкласти у відбудову промисловості країни. 

 

Про це йдеться у прес-релізі його компанії SCM від 11 квітня. 

“Український бізнесмен Рінат Ахметов, як інвестор, вимагатиме від Росії компенсації всіх збитків, завданих йому внаслідок втручання у діяльність чи експропріації активів та інвестицій так званими «ДНР» та «ЛНР» під керівництвом або контролем Росії в 2014-2017 роках”,  — йдеться у заяві. 

До таких активів, за твердженням Ахметова, належать нерухомість та десятки підприємств видобувної, металургійної, енергетичного  промисловості. Зокрема:

  • “Єнакіївський металургійний завод”, 
  • “ДТЕК Ровенькиантрацит”, 
  • “ДТЕК Свердловантрацит”, 
  • навчально-тренувальна база “Кірша”, 
  • “Донбас Арена” (за словами Ахметова, в будівництво цього стадіону він інвестував понад $400 млн).

Гроші, які відшкодує Росія, Ахметов планує вкласти у відновлення України. 

“Відшкодовані кошти я вкладатиму у відновлення та будівництво нових підприємств, створення робочих місць та зростання економіки України. Ми обов’язково відновимо нашу країну, у тому числі й наш, український Донбас, а «Донбас Арена» знову стане місцем щасливих зустрічей та яскравих емоцій”, –  коментує цю заяву про суд Рінат Ахметов.

Зазначимо, у 2006-2012 роках Рінат Ахметов був народним депутатом фракції “Партії регіонів” у Верховній Раді. А медійні компанії, якими він володів, часто просували проросійські ідеї.  

“Повне і вичерпне правове переслідування Росії”

Зі слів бізнесмена, він налаштований рішуче, аби притягнути державу-агресорку до кримінальної та фінансової відповідальності. 

“24 лютого 2022 року розпочалося широкомасштабне вторгнення російської армії в Україну. Але для мене, як і для багатьох українців, війна розпочалася 2014 року. Саме тоді Росія вторглася на територію нашої країни, почала захоплювати найважливіші для нашої економіки підприємства та руйнувати нашу інфраструктуру. Моя позиція незмінна: ми добиватимемося справедливості всіма законними методами у всіх можливих інстанціях. Росія має понести покарання за свої злочини проти України та українців, відлік яких ведеться з 2014 року”, — заявляє Ахметов. 

Він хоче добитися повного відшкодування країною-агресоркою усіх заподіяних йому з 2014 року збитків на окупованих Росією територіях Донецької та Луганської областей. В офіційній заяві зазначають, що увесь штат юристів Ахметова працює над притягненням до відповідальності окупантів. Юристи Ахметова вже подали позови до різних міжнародних судових установ. 

Зокрема, це позов до арбітражного суду в Гаазі, поданий у  2018 році щодо енергетичних активів ДТЕК в анексованому Криму. А також  позов до Європейського суду з прав людини від 2022 щодо його активів, знищених чи захоплених після повномасштабного вторгнення Росії.  

Нещодавно ватажки так званої “ДНР” відібрали майно на тимчасово окупованих територіях України у більш ніж сотні українських посадовців та бізнесменів. Під “санкції” потрапив й олігарх Рінат Ахметов

Станом на лютий через розв’язану Росією повномасштабну війну українська інфраструктура вже втратила щонайменше 143,8 млрд дол. Найбільше постраждали житлові будинки, дороги й мости, а також активи підприємств і промисловість.


Завантажити ще...