Підтримати
підтоплення у Святогірську
Фото: Telegram/ Pravda Gerashchenko

Днями рівень води у Сіверському Дінці помітно піднявся. У Святогірську ріка вийшла з берегів та підтопила ділянки міста в районі лаврського моста. Директор парку “Святі гори” запевняв, що це сталося через штучне скидання води з греблі вище за течією. Та виявилось, що греблю зруйнували. 

 

Про це повідомляють журналісти видання “Телебачення Слов’янська”. 

“На Оскільському водосховищі днями була зруйнована дамба. Вода ринула в південному напрямку і вже дійшла до Студенка та Святогірська. Відео затопленого міста вже з’явилося у соцмережах”, — повідомляють журналісти, однак не вказують джерела цієї інформації.  

підтоплення у Святогірську
Фото підтоплених вулиць Святогірська. Джерело: Telegram/ Pravda Gerashchenko

 

 

2 квітня журналісти “Суспільного” повідомили, посилаючись на голову Оскільської громади Геннадія Загоруйка: у селі Оскіл внаслідок підриву одного із затворів дамби Оскільського водосховища підтопило кілька вулиць. 

Журналісти додають: вода у річці Оскіл піднялася до рівня середнього паводку, небезпеки підтоплення житла нині немає. Інші населені пункти громади вода не зачепила. За словами Загоруйка, якщо руйнування внаслідок обстрілів будуть більшими, може зачепити й інші села.

Голова громади пояснив: село Оскіл розділене навпіл однойменною річкою. Правобережна його частина тимчасово окупована російськими військами, які постійно обстрілюють село. Евакуювати людей з правого берега або доставити туди допомогу неможливо. Там можуть залишатися близько 2 тисяч людей.

фрагмент карти Харківської області Оскіл
Фрагмент гугл-карти Харківщини з Осколом та водосховищем, скріншот


Ми намагались отримати офіційний коментар у керівництва Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та Донецької обласної військової адміністрації, але в коментарі там відмовили, перенаправивши до військових. Зв’язатися зі штабом ООС також не вийшло.

Для довідки:
Оскільське водосховище створили наприкінці 1950-х у руслі ріки Оскіл у в Борівському, Ізюмському та Куп’янському районах Харківської області. Його об’єм майже 500 млн кубометрів, а площа понад 122 кв. км. Гребля водосховища довжиною понад кілометр розташована у селі Оскіл. На водосховищі працює Оскільська ГЕС. 

Основне призначення водосховища — постачання Донбасу питною та технічною водою, зрошення та с/г водопостачання, обводнення річок, гідроенергетики, а також рибного господарства.

 

У Сіверській громаді рівень води у Сіверському Дінці мешканцям не загрожує

На березі Сіверського Дінця розташовані 3 населених пункти Сіверської громади — це Дронівка, Серебрянка та Григорівка. Тут рівень води теж піднявся, але ситуація не критична. 

“Напередодні вода піднялася до 1,5 метра. Сьогодні (2 квітня, — ред.) вода піднялася ще сантиметрів на 40. Ситуація контрольована та абсолютно не критична. Підтоплень садиб немає” — розповідає в коментарі Вільному радіо перший заступник Сіверського міського голови Віталій Гатченко. 

Слов’янську повінь не загрожує 

Керівник Слов’янської військової адміністрації Вадим Лях у коментарі журналістам “Телебачення Слов’янська” заявив, що містянам повінь не загрожує. 

“Так, бачив у мережі такі насторожені пости про те, що, мовляв, вийшов з берегів Сіверський Донець. Можу сказати, що на екосистему (й взагалі на затоплення) нашого регіону це абсолютно не вплине. З 1990-2000-х років такі розливи були нормою. Якщо це станеться й вдруге, це точно ніяк не вплине”, — запевнив Вадим Лях.

1 квітня директор Національного природного парку “Святі гори” Сергій Приймачук в коментарі Вільному радіо заявив: вода у Дінці піднялась через штучне скидання води з греблі, яку проводять щорічно.

Натомість на російських ресурсах пишуть, що греблю у Харківській області підірвали українські військові з оборонною метою.

Відомо, що 24 лютого військові ЗСУ підірвали дамбу Печенізького водосховища у Чугуївському районі Харківської області. Про це завчасно повідомили близько 250 місцевих мешканців у зоні підтоплення, запропонували вивезти їх, але ті відмовились та роз’їхались по родичах.

Читайте також: 


Завантажити ще...