Підтримати
пересаджена ялинка у Сіверську
Фото: Вільне радіо

У Сіверській громаді в центрі міста ялини для свят не було. Рівно рік тому там ризикнули власними силами пересадити вже доросле дерево, і воно прижилося. А землю під ним вже виділили для скверу.

Про це Вільному радіо розповідає перший заступник голови Сіверської громади Віталій Гатченко.

“Сьогодні саме рік, як ми пересадили ялинку, яка є центральною міською ялинкою. Вона прижилась, дала порость — наростила на гіллі молоду хвою, в ріст пішла. Зараз її наряджають до новорічних свят, 23 грудня буде відкриття міської ялинки ”,  —  розповідає посадовець.

Нині в громаді триває конкурс на найкращу новорічну прикрасу для неї. Прикраси розміром від 20 см, виготовлені з безпечних та вологостійких матеріалів, прийматимуть до 18 грудня. 

нові пагони пересадженої ялинки
На гілках цієї ялинки за рік з’явилась нова хвоя. Фото: Вільне радіо


Заступник мера каже: ялинці вже понад 60 років. Аби вона прижилася, неабияких зусиль доклали двірники міськради та місцевий підрозділ ДСНС.

“Її регулярно підживлювали та щотижня поливали, особливо у спеку: з другої половини липня й до початку жовтня. Зрозуміло, що для рослини це шок, але ми витримали все з честю”,  —  каже Віталій Гатченко.

На майданчику навколо неї вже наступного року збираються облаштувати більш комфортний міський громадський простір. Про такі плани Сіверська міська влада казала ще торік.

“Цього року ми провели всі роботи з реєстрації цієї ділянки, тобто всі документи по цій земельній ділянці виготовлені. Наступного року це буде вже кошторис і втілення самого проєкту”, — повідомляє Віталій Гатченко.

майбутній сквер у Сіверську
Приклад оформлення міського простору. Зображення: Олена Руденко

 

“Було багато скептиків, які не вірили”

Нагадаємо, рік тому вже доросле дерево вирішили пересадити, бо в центрі міста не було живої ялини, яку можна було б прикрашати на свята. Водночас один місцевий підприємець хотів позбутися дерева, яке заважало йому розширити в’їзд на свою територію. Тож посадовці й підприємець домовилися допомогти одне одному.

пересаджування ялинки
Ялинка вже не “там” і ще не “тут”. Фото: Facebook/ Світлана Гура


Тоді, за словами Віталія Гатченка, ялинку пересадили власними силами, “не затративши жодної бюджетної гривні”. Дуже допомогли військові ЗСУ, які базуються у Сіверській громаді.

“Це кран, це машина для перевезення. Витягнули, перевезли, вставили ялину у підготовлений котлован,  —  тобто дуже багато вони допомогли. Ну і двірники міської ради, які підкопували”,  —  каже перший заступник голови Сіверської громади.

пересаджування дорослої ялинки
Процес пересаджування ялинки. Краном керує військовий. Фото: Facebook/ Cвітлана Гура


Він додає: було багато таких, хто не вірив, що ялина приживеться.

“Я б сказав, занадто багато. В мене таке враження, що цей скептицизм базувався ще на отих поствиборчих настроях. У мене сумнівів не було жодних”,  — заявив перший заступник голови громади.

пересаджена ялинка
Ялинка вже на новому місці. Фото: Facebook/ Світлана Гура


Якби ялину не пересадили, довелося б щорічно шукати якісь інші, дорожчі та менш екологічні варіанти.

“В попередній рік перед пересадкою ялинки трохи меншу ялинку спиляли та вкопали в землю, і вона стояла там до кінця квітня, без коренів. Але ви уявляєте різницю між живою ялиною та спиляною сосною”, — згадує Віталій Гатченко.

Додамо, на майданчику навколо ялинки в Сіверську часто проводять Масляну, День міста та інші міські свята, сюди привозять цирк та різноманітні атракціони.

Читайте також:


Завантажити ще...