Нові дати українських свят на засіданні Верховної Ради 14 липня підтримали нардепи. Йдеться про Різдво Христове, День Української Державності та День захисників і захисниць України.
Відповідні зміни до Закону ухвалили на засіданні Верховної Ради 14 липня.
“Українському народові тривалий час нав’язувались російська ідеологія у майже всіх сферах життя, у тому числі стосовно дотримання юліанського календаря та святкування Різдва Христового 7 січня. Різдво Христове – це велике християнське свято, яке є невід’ємною частиною нашої української культури. Більшість православних християн світу святкують Різдво Христове 25 грудня. Православна церква України 24 травня 2023 року на Архієрейському соборі затвердила повний перехід з 1 вересня 2023 року на новий – новоюліанський календар, за яким живе більшість православних церков світу та яким, зокрема, передбачено святкування Різдва Христового 25 грудня, а не 7 січня”, — пишуть в пояснювальній записці народні депутати-автори.
Оскільки від Різдва залежать ще декілька дат, то змінили і їх.
Різдво Христове відзначатимуть 25 грудня замість 7 січня;
Цей день тепер відзначають 15 липня замість 28 липня;
“Цей закон підпишуть після 28 липня [2023р.], тому ще в цьому місяці День Української Державності буде 28 липня”, — уточнює нардеп Ярослав Железняк.
Так, замість 14 жовтня тепер це свято 1 жовтня.
Відповідний законопроєкт підтримав 241 депутат. Нові дати свят — це один з етапів відмови від російської спадщини.
Нагадаємо, цього року провели реформу календаря в Православній церкві України. Релігійні свята посунулись на нові дати.
Нещодавно митрополит Сергій Горобцов розповів журналістам Вільного радіо про День Святої Трійці. Через різницю між юліанським та григоріанським календарем католики відзначають це свято тижнем раніше. Чи потрібно, на думку священника, через це переносити дату святкування Трійці — читайте у матеріалі.