Гризуни – постійні супутники людини, які співіснують разом з нею. Вони селяться поблизу, щоб поживитися залишками їжі, продуктів, рослин. Вони не лише псують речі, урожай, але й можуть переносити багато небезпечних хвороб. Як позбутися шкідників, якщо звичайні пастки та приманки не дають результату?
Для цього були розроблені родентициди – препарати, які відрізняються від аналогічних за своїм складом. Вони мають високу ефективність.
Більше про родентициди – https://agro-him.com.ua/rodenticidi/
Залежно від складу ці отруйні речовини поділяють на:
Окрім того, за механізмом впливу на організм гризуна, розрізняють:
В основному такий вид препаратів впливає на травну систему. У випадку з коагулянтами тварина не відчуває погіршення самопочуття, поїдаючи отруту. Її загибель настає у результаті численних внутрішніх кровотеч.
До складу таких препаратів зазвичай входять стрихнін, фосфід цинку та миш’як. Саме вони використовуються у родентицидах гострої дії. Однак цей тип препаратів має певний недолік – гризуни швидко знаходять причину загибелі і надалі відмовляються споживати отруєну їжу. Тому більшу ефективність мають саме антикоагулянти.
Найбільш розповсюдженими для використання у житлових та нежитлових приміщеннях є такі форми родентицидів:
Кожен з цих препаратів має у складі певну харчову основу, барвник, отруйну речовину та допоміжні компоненти, які приваблюють гризунів.
Механізм використання стандартний. Треба розповсюджувати отруту на шляху руху гризунів, виходячи з того, де саме вони знаходяться:
Єдине правило, яке стосується усіх варіантів розповсюдження отрути, – її слід розкладати рівномірно та не нехтувати засобами особистого захисту.
Такий варіант боротьби з гризунами є найбільш ефективним та дієвим.