Підтримати
Зображення до посту Росія хоче здійснити теракт на Чорнобильській АЕС. Що про це відомо
Фото: з відкритих джерел

Українська розвідка стверджує, що російський президент віддав наказ підготувати теракт на Чорнобильській АЕС. Для цього розробляють цілу спецоперацію, а звинуватити хочуть українських військових.

 

Теракт на ЧАЕС

За даними головного управління розвідки Міністерства оборони України, президент країни-агресорки Володимир Путін наказав підготувати теракт на Чорнобильській атомній електростанції.

Таким чином російський президент хоче створити техногенну катастрофу на території України. Але небезпека може бути більшою, і в такому разі теракт вплине на інші країни поруч.

Не отримавши бажаного результату від наземної військової операції та прямих переговорів, Путін готовий вдатися до ядерного шантажу світової спільноти заради поступок щодо підтримки України”, — йдеться в повідомлення Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

 

Звинуватити у теракті хочуть Україну

Розвідка також передає, що відповідальність за здійснення теракту хочуть перекласти на українських військових. Для цього росіяни вже готуються створювати “докази” на підтвердження їхньої версії.

Українські розвідники фіксували в районі аеропорту у Гостомелі російські автомобілі-холодильники (автомобільні рефрижератори), в які вже збирають тіла українських військових. Розвідники припускають, що після теракту російська сторона заявить про начебто “українських диверсантів”, яких вбили біля Чорнобильської АЕС.

 

Яка зараз ситуація на ЧАЕС

Через дії російських загарбників Чорнобильську АЕС 10 березня відключили від системи моніторингу Міжнародного агенства з атомної енергії (МАГАТЕ). Про це повідомляє офіційна пресслужба відомства. 

 

ЧАЕС наразі залишилася без зовнішнього джерела електроенергії через обстріли. Зараз вона живиться лише від аварійних дизель-генераторів. Але цього джерела вистачить лише на 2 доби. За цей час на ЧАЕС потрібно доставити додаткове пальне для генераторів або відремонтувати лінії електропередач. Інакше вони не зможуть живити системи контролю відпрацьованого ядерного пального, води та хімічної очистки води.

За даними Міжнародного агенства з атомної енергії, без світла оператор не може контролювати також радіаційний контроль, системи вентиляції, освітлювальні прилади.

Однак, у відомстві заспокоюють, що попри відключення від електроенергії критичної загрози немає, адже об’єму охолодженої води у сховищі достатньо для підтримки відводу тепла.

Читайте також:


Завантажити ще...