У суді не стали застосувати проміжні заходи проти української влади, про які просить Кремль.
Таке повідомлення оприлюднили на сайті Європейського суду з прав людини 23 липня.
У своєму запиті про застосування термінових забезпечувальних заходів Росія вимагала наступне:
На це в ЄСПЛ відповіли, що дії, на які Росія вказує у своєму клопотанні, не несуть серйозного ризику непоправної шкоди основним правам, передбаченим Європейською конвенцією з прав людини.
“Заходи, передбачені правилом 39 Регламенту Суду, ухвалюються у зв’язку з провадженням у Суді без попереднього ухвалення будь-яких подальших рішень щодо прийнятності або суті справи. Суд задовольняє такі клопотання лише у виняткових випадках, коли заявникам в іншому разі загрожує реальний ризик непоправної шкоди”, – зазначається у повідомленні.
Саму скаргу у суді зареєстрували. У Києві її теж уже отримали, повідомляє заступник міністра юстиції України, уповноважений з питань Європейського суду з прав людини Іван Ліщина. За його словами, заява до ЄСПЛ надійшла російською, хоча офіційними мовами суду є англійська та французька.
Нагадаємо, 22 липня Росія поскаржилась на Україну до Європейського суду з прав людини. Це перша міждержавна скарга Кремля.
У документі є 10 пунктів “порушень”, нібито вчинених Україною. Серед них – закиди у провині за збиття літака MH17, смертях українців на Донбасі, утисках російськомовних в Україні тощо. Почитати повний список претензій, а також коментар юриста з цього приводу можете в нашому матеріалі.
Читайте також: