Підтримайте Вільне Радіо
У п’ятницю, 4 липня, Росія та Україна провели черговий обмін полоненими з категорії “військові віком до 25 років, важкопоранені та тяжкохворі”. Українська сторона не розкриває, скільки захисників та цивільних вдалося повернути під час описаного обміну, однак відомо, що більшість із них були в російській неволі з 2022 року.
Про успішний обмін повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Цей обмін був сьомим з тих, які проводять у межах “Стамбульських домовленостей”, укладених Україною та Росією у червні 2025 року. Згідно з повідомленням Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, додому повернулися військовослужбовці Збройних Сил України — зокрема представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ТрО, Десантно-штурмових військ, Сил спеціальних операцій — а також військові Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту.
Серед звільнених є не лише солдати та сержанти, а й офіцери. Наймолодшому звільненому полоненому — 20 років, найстаршому — 59.
У Коорштабі уточнили, що України також повернулися оборонці Маріуполя, які перебували в російському полоні з 2022 року. Більшість звільнених провела в неволі понад три роки. Йдеться про військових, які брали участь у бойових діях на Донецькому, Харківському, Луганському та Херсонському напрямках. До переліку звільнених також увійшли цивільні українці, яких викрали з України та незаконно судили в Росії.
“Звільнені з полону пройдуть необхідний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також всі належні виплати за весь час перебування у неволі. Сьогоднішній етап обміну відбувся за участі голови Координаційного штабу, начальника ГУР МО України, генерал-лейтенанта Кирила Буданова”, — пишуть у Коорштабі.