Підтримати
Российский склад с техникой "Вагжаново"
Російський склад з технікою "Вагжаново". Фото: Вконтакте/Военный Осведомитель

За півтора року великої війни в Україні Росія використала понад 40% радянських танків та бронетранспортерів з запасів на найбільшій військовій базі “Вагжанове” у Бурятії.  Ми проаналізували відомі склади з технікою Росії на кількість запасів росіяни.

 

Склад знаходиться неподалік Улан-Уде та має площу 13 квадратних кілометрів. На цій території зберігається військова техніка країни-агресорки.

Журналісти The Moscow Times рахували, що станом на вересень 2021 року на військовому складі неподалік Улан-Уде зберігалось близько 3840 одиниць різноманітної бронетехніки. У листопаді 2022 року на базі залишилося близько 2600 бронемашин, а вже у травні 2023 року близько 2270. Ці дані журналісти аналізували на основі супутникових знімків Google Earth.

Ми перевірили ці дані й дійсно техніки на відкритих складах стало менше. Для того, щоб побачити різницю як змінились склади окупантів за час війни з Україною — проведіть курсором (або пальцем) по світлині ліворуч або праворуч.

Південна частина бази “Вагжаново”

Західна частина бази “Вагжаново”

Східна частина бази “Вагжаново”

Північна частина бази “Вагжаново”

Більшість військової техніки окупантів зберігалось просто неба. На архівних знімках можна побачити, що близько половини техніки не мали веж або мала інші пошкодження. Схожі ознаки є у техніки й на знімках 2023 року.

За даними російських журналістів, колишні військові опізнали, що  більшість техніки на фото — це танки Т-62, які випускали в СРСР з 1962 по 1975 рік.

Ми порівняли відомі склади окупантів та виявили, що на інших складах теж стає менше бронетехніки загарбників.

61-й бронетанковий завод під Санкт-Петербургом

7024-а база у Кам’янськ-Шахтинську

247-а база у Сибірцевому

104-а база в Алейську

7018-а база у Дров’яній

111-а центральна база резерву танків

237-я база у Бікіні

1295-а Центральна база зберігання бронетанкової техніки в Арсеньєві

Армія загарбників може використовувати радянські запаси з технікою для їхньої модернізації та подальшої відправки на війну з Україною. Так у жовтні 2022 року “103-й Бронетанковий ремонтний завод” отримав завдання про модернізацію 800 танків Т-62. На заводі їх оновлюють, оснащують додатковим захистом, сучаснішими двигунами, а також оптико-електронною системою та тепловізорами.

Проте, вдалося знайти склад, де техніки стало навпаки більше, це може свідчити про перекидання бронетехніки з Дального Сходу.

Військова частина 54630 у Козульках

На одному зі складів, де техніки стало більше, видно що її якість впала й це стало більше виглядати на металобрухт. Враховуючи, шо йдеться про танкоремонтний завод, можливо сюди звозять пошкоджену техніку з фронту

Отаманівка (103-й танкоремонтний завод)

З повною мапою відомих з відкритих джерел складів з російською військовою технікою ви можете ознайомитись нижче.

Зазначимо, наш аналіз виявив, що у близько половини складів з бронетехнікою загарбників ніяк не змінилась їхня кількість. 

Нагадаємо, тим часом у США підтвердили, що ЗСУ вже використовують їхні касетні боєприпаси проти російських загарбників. За першими відгуками, українські захисники ефективно уражають ними позиції окупантів. Є дані, що це вже впливає на здатність росіян оборонятися.

Ми проаналізували, як влаштовані боєприпаси масового ураження, чому ця допомога важлива для України та чи може нова зброя вплинути на успіх контрнаступу.


Завантажити ще...