Підтримати
Наслідки обстрілів на Донеччині за 19 квітня 2025 року
Наслідки обстрілів на Донеччині за 19 квітня 2025 року. Фото: поліція Донецької області

Країна-агресорка продовжує атакувати цивільну інфраструктуру в Україні навесні 2025 року попри те, що Україна ще 11 березня погодилася на безумовне припинення вогню, запропоноване США. З того моменту Росія запустила по Україні майже 8,5 тисяч авіабомб, 200 ракет різних типів та 3 тис. ударних дронів типу “шахед”.

 

Про це у вечірньому зверненні за 27 квітня повідомив президент України Володимир Зеленський.

“Україна готова рухатись максимально швидко у дипломатії. Ми 47 днів тому погодились на американську пропозицію безумовного припинення вогню, і згодом ми дали росіянам наші власні пропозиції: припинити удари по цивільних об’єктах – хоча б це. Але вони там, у Москві, відповідають “шахедами”, ракетами, артилерією та новими штурмами. Потрібна належна відповідь від світу – відповідь новими санкціями та ще більшим тиском. Звісно, саме Америка може зробити найбільш відчутні кроки – відчутні для Росії”, — сказав президент Зеленський.

Він додав, що абсолютну більшість з цих ударів Росія завдає по цивільних цілях в містах, а також подякував іноземним державам, які допомагають Україні “зробити дипломатію сильною”.

Що відомо про наслідки перемовин у Саудівській Аравії, які пройшли 11 березня 2025 року

Ввечері 11 березня у Саудівській Аравії закінчилася зустріч представників США та України. За її результатами американські партнери пообіцяли  відновити військову допомогу та надання розвідданих, які були припинені напередодні, після зустрічі президентів України та США у Білому домі.

На зустрічі українська сторона погодилася на повне та безумовне 30-денне припинення вогню. Відповідний режим, якби на нього погодилася Росія, були готові запровадити негайно.

США пообіцяли передати пропозицію Росії на зустрічі, яка відбулася 23-25 березня. Країна-агресорка тоді не погодилася на повне припинення вогню, однак нібито дала згоду на, зокрема, “енергетичне перемир’я” — тимчасову заборону для обох сторін війни бити по об’єктах енергетичної інфраструктури.

Однак вже на етапі оголошення про це рішення між Україною та Росією з’явилися розбіжності: президент України Володимир Зеленський заявив, що ембарго на удари по енергоінфраструктурі почне діяти одразу після оприлюднення заяв зі сторони Білого дому. Водночас у Кремлі заявили, що Росія дотримується “енергетичного перемир’я” ще від 18 березня (перемовини, де оголосили про це рішення, пройшли 25 березня).

Під час дії “енергетичного перемир’я” сторони неодноразово звинувачували одна одну у порушенні режиму припинення вогню. Його не поки не продовжили.

Президент Зеленський заявив, що головною умовою України щодо початку будь-яких мирних перемовин є безумовне та повне припинення вогню.


Завантажити ще...