Підтримати
Росіяни накопичують війська на півночі Часового Яру
Ситуація навколо Часового Яру у березні 2025 року. Фото: DeepState

Російські війська активно накопичуються у північній частині Часового Яру. На думку оборонців, окупанти спробують відновити подальші активні штурми міста. А ще продовжити наступ та знищення українських позицій на цьому відтинку фронту. 

Про це розповів речник оперативно-тактичного угруповання “Луганськ” Дмитро Запорожець в етері “Суспільне. Студія”. 

За словами військового, тактика окупантів залишається незмінною — малі штурмові групи та постійне переміщення по Часовому Яру. Українські захисники продовжують завдавати вогневого ураження загарбникам, запевнив речник. 

“Зараз з погодою трішки стало краще, менше туманів, є можливість активніше застосовувати безпілотні авіаційні комплекси, дрони-камікадзе, FPV-дрони та інші”, — каже Дмитро Запорожець. 

Він додав, що нині також знизилася кількість артилерійських ударів по місту — фіксували упродовж доби. Нині йдеться про 100-130 обстрілів — це у порівнянні зі 150+ атаки минулого місяця. 

На думку військового, це може свідчити про активне накопичення російської армії по місту. Зокрема, для можливих подальших активних штурмових дій, які можуть бути більш масовими. 

Окупанти не полишають спроб наступу та прагнуть знищувати українські позиції, резюмував Дмитро Запорожець. 

Ситуація у Часовому Яру останній місяць 

Як зазначав раніше у коментарі Вільному радіо речник 24 ОМБр Андрій Полухін, нині чіткої лінії розмежування між загарбниками та ЗСУ немає, оскільки ведуться міські бої. Росіяни намагаються рухатися до центральної частини Часового Яру з півночі — райони Північний та Десята. 

Крім того, російські війська, мають намір “великого оточення” Костянтинівки, однак до цього їм наразі “дуже далеко”, запевнив військовий. 

Наприкінці лютого 2025-го українським військам довелося відступити у міську забудову після того, як росіяни знищили вогнетривкий комбінат у Часовому Яру. Ситуацію також ускладнювала погода — через перемерзання водойм окупантам стало легше наступати. 

Для українських оборонців першочергова мета на Краматорському напрямку — зберегти контроль над Часовим Яром. Однак у разі відступу з міста, військові вже готують до оборони Костянтинівку.

А ще загарбники створили “тунель” з антидронових сіток над дорогами з Бахмута до Часового Яру. Українські військові кажуть, що така тактика не зможе гарантувати окупантам захист від ударів БпЛА.  

Нагадаємо, у лютому 2025 року ЗСУ звільнили кілька населених пунктів на Донеччині — таких подій не фіксували з 2023 року. Водночас під контролем ЗСУ нині залишається 31% території Донецької області, що на пів відсотка менше, ніж місяцем раніше. За лютий цього року окупанти захопили ще близько 150 квадратних кілометрів області. 


Завантажити ще...