Аналітики вважають, що росіяни активізували свої зусилля для захоплення оперативно важливого Часового Яру. Аби домогтися цього, вони використовують наступи на півночі Харківщини та сході України, створюючи більший тиск на Сили оборони.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни за 18 травня 2024 року.
Аналітики зазначають, що окупанти не досягли помітних тактичних успіхів у районі Часового Яру після проведення ротного механізованого штурму на східній околиці міста 4 квітня. Подібних штурмів у цьому районі вони не проводили до 17 травня.
“Після останнього штурму (4 квітня) російські війська активізували наступальні операції поблизу Часового Яру, і нещодавні російські механізовані штурми в цьому районі, ймовірно, свідчать про інтенсивність російських зусиль із захоплення цього міста”, — зазначають аналітики.
Вони додають, що з оперативного погляду для окупантів важливо захопити Часів Яр, оскільки це забезпечило б російським військам вигідні позиції для подальших наступальних операцій на Костянтинівку і Дружківку. Ці міста утворюють південну частину українського оборонного поясу та, за словами Інституту вивчення війни, є основою оборони ЗСУ в Донецькій області.
Окупаційні війська, стверджують аналітики, намагаються просунутися на будь-якому відтинку фронту, аби досягти тактичних успіхів, перш ніж ЗСУ отримають довгоочікувану допомогу від США. Втім, пріоритетною ціллю залишається Часів Яр, де російські війська мають найближчі перспективи для значного просування.
Наступальні операції біля Часового Яру можуть стати більш успішними, якщо Україна не зможе спрямовувати додаткові запаси в цей район у майбутньому. Як припускають у відомстві, протягом наступних місяців окупанти можуть провести наступальну операцію, яка матиме на меті розтягнути українські сили на ширшу лінію фронту.
Після цього, кажуть в Інституті вивчення війни, загарбники підтримуватимуть регулярний наступальний тиск, аби спробувати послабити українську лінію оборони в цілому.
Нагадаємо, упродовж 18 травня окупаційні війська гатили по населених пунктах Донеччини з артилерії, “Ураганів” та “Смерчів”. Внаслідок цих атак загинула людина та ще одна дістала поранення. У регіоні документують також руйнування цивільної інфраструктури.