Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський про ситуацію в Часовому Ярі. Фото: Олександр Сирський / Facebook
Дводенна робота головнокомандувача ЗСУ на фронті. Фото: Олександр Сирський / Facebook

Воєнне керівництво Росії наказало своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня, стверджують у командуванні ЗСУ. Ймовірно, це пов’язано зі святкуванням загарбниками Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цей відтинок фронту почали додатково підсилювати боєприпасами, дронами та засобами РЕБ.

 

 

Про це розповів головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

За його словами, загарбники зосереджують зусилля для прориву української оборони західніше Бахмута та виходу до каналу “Сіверський Донець — Донбас”. Росіяни мають на меті захопити Часів Яр та вже створили умови для подальшого просування на Краматорську громаду, каже Олександр Сирський. 

“Реалізації планів противника заважає героїчна оборона наших бригад, які буквально вгризлися в землю, стримуючи щоденні атаки ворога. Використовуючи чисельну перевагу та різноманітні мотиваційні чинники, у тому числі й розстріли, окремі групи піхоти противника вийшли до мікрорайону “Новий” [на південному сході Часового Яру], але були знищені ударами FPV-камікадзе та вогнем артилерії”, — зазначив Сирський.

Втім, він наголосив, що загроза захоплення Часового Яру росіянами досі залишається високою, оскільки Кремль поставив завдання захопити місто до 9 травня. У цей день росіяни святкують перемогу над нацизмом у Другій світовій війні.

“З метою адекватного реагування на дії противника та зміцнення оборони наших військ на цьому напрямку (Бахмутському, — ред.) були вжиті заходи щодо суттєвого посилення бригад боєприпасами, дронами, засобами РЕБ”, — запевнив Олександр Сирський.

За його словами, ЗСУ необхідно підвищити якість підготовки, зокрема морально-психологічної складової, а також наростити чисельність високотехнологічних безпілотних систем різного призначення з підготовленими операторами. 

Головним завданням, каже Сирський, наразі є нарощування боєздатності українських військ, збереження життя воїнів, зрив планів загарбників та забезпечення підготовки резервів. 

Яка ситуація у Часовому Ярі

Прифронтовий Часів Яр, попри посилений тиск росіян на цьому відтинку фронту, наразі контролюють українські військові. Та окупанти не полишають спроб прорвати українську оборону східніше міста. 

Росіяни все частіше залучають не піхотні підрозділи, а важку техніку та керовані авіабомби. Позиції на цьому відтинку фронту постійно переходять “із рук у руки”, а бійці ЗСУ перебувають в активній обороні.

У самому ж Часовому Ярі, попри постійні бойові дії, досі залишається цивільне населення. Цих людей місцева влада та волонтери намагаються забезпечити гуманітарною допомогою.

“Цим місяцем ми закрили (гумдопомогою, — ред.) все місто, але що буде на кінець квітня, відверто кажучи, подивимось. Одна з локацій, на яку ми вже не їздимо тривалий час, — мікрорайон Східний, але є ще дві ближчі локації, втім, вони дуже небезпечні”, — розповідав Вільному радіо очільник Часовоярської ВА Сергій Чаус про ситуацію в місті станом на 8 квітня 2024 року. 

Нагадаємо, минулої доби, 13 квітня, росіяни продовжували атакувати цивільне населення Донеччини. Від обстрілів загарбників загинули люди: двоє у Нетайловому та ще один місцевий у Новоселидівці.


Завантажити ще...