Російські війська планують збільшити кількість пускових майданчиків. Це нібито допоможе їм запускати по Україні одночасно п’ять сотень безпілотників. Цілі окупантів для ударів не змінилися — системи управління ЗСУ та критична інфраструктура країни.
Про це розповів заступник начальника ГУ розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький в інтервʼю “РБК-Україна”.
За його словами, росіяни “суттєво” збільшили випуск безпілотних літальних апаратів. Зокрема, у 2023-2024 роках йшлося лише про “шахеди”, а пізніше додавалися “Герань-1” та “Герань-2”. Однак нині спектр таких БпЛА значно збільшився — “Герань-1”, “Герань-2”, “Гарпія”, “Гербера”, “Пародія” тощо.
Водночас ці дрони — це і бойові ударні, і розвідувальні, і хибні цілі, які є безпілотниками без бойового навантаження. Скібіцький зазначив, що вони загалом перевантажують українську систему протиповітряної оборони.
Крім того, росіяни значно збільшили виробничі потужності для випуску безпілотників. Це й дає окупантам змогу застосовувати за один удар від 150 до 200 дронів, каже начальник ГУ розвідки Міноборони.
Він також зауважив, що загарбники планують збільшити кількість пускових майданчиків для атак безпілотниками. За задумом російського командування, на перше півріччя вони зможуть запускати одночасно близько 500 БпЛА.
“Цілі не змінилися — система управління Збройних сил та Сил оборони загалом, авіація та аеродроми. Також ідеться про найбільш критичні елементи інфраструктури, зокрема енергетичну та газотранспортну системи, а також підприємства оборонно-промислового комплексу.
Противник розуміє: це те, що йде для нашого населення, для забезпечення своїм газом своїх потреб”, — каже Вадим Скібіцький.
Нагадаємо, українські виробники представили понад 10 моделей дронів, які керуються оператором через оптоволокно. Деякі з цих БПЛА здатні нести до 3 кілограмів навантаження та вже знаходяться на завершальному етапі кодифікації: згодом їх постачатимуть до війська.