Підтримати
Пожежа у лісі. Фото: ДСНС Донеччини
Пожежа у "Святих горах" через російський обстріл у вересні 2024 року. Ілюстративне фото: ДСНС Донеччини

Росія вчинила понад 4,7 тисячі екологічних злочинів на території України. За підрахунками фахівців, це близько 64 мільярдів доларів збитків з наслідками забруднення ґрунтів, води та повітря. 

Про це повідомив уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець. 

За словами посадовця, росіяни вчинили на території України понад 4,7 тисячі екологічних злочинів зі збитками на 64 мільярди доларів. Це призвело до забруднення ґрунтів, води, повітря та завдало шкоди природно-заповідному фонду України.

Лубінець зазначив, що замінування українських територій також впливає на екологію. Так, внаслідок російської збройної агресії, Україна є найбільш замінованою державою світу. 

За даними ООН, це ставить під загрозу життя і здоров’я понад шести мільйонів людей.

Зокрема, з 24 лютого 2022 року від підриву мін та вибухонебезпечних предметів загинуло 309 людей. Водночас близько 142 тисячі км², каже омбудсмен, вважаються потенційно замінованими. 

“Для порівняння, після війни у Хорватії потенційно замінованими вважалися 13 тисяч  км². З 1996 року процес розмінування цієї території все ще не завершений”, — додає Лубінець. 

Наразі до розмінувань українських територій залучають 2 149 операторів протимінної діяльності. Найбільшою потребою для України, на дамку уповноваженого, є забезпечення фахівців обладнанням та засобами.

“Що довше окупанти залишатимуться в Україні, то швидше змінюватиметься клімат усієї планети, адже війни завдають непоправної шкоди довкіллю”, — резюмував Дмитро Лубінець. 

Нагадаємо, російські окупанти заявили, що під час боїв за Бахмут засипали землею річку Бахмутку, аби пришвидшити свої просування. Журналісти Вільного радіо проаналізували супутникові знімки та виявили в районі міста чотири насипні переправи. 

Крім того, через руйнування, які принесла відкрита війна, на Донеччині різко побільшало будівельних відходів. Тонни брухту утворюються майже після кожної ракетної атаки. Окрім будівельного, є ще й побутове сміття — для нього збиралися побудувати сортувальні станції, але відкрита війна поставила ці плани на паузу. Деякі сміттєві полігони або залишились в окупації, або були знищені в результаті боїв. 


Завантажити ще...