Підтримати
Російська техніка. Фото: Генштаб ЗСУ
Російська військова техніка. Ілюстративне фото: Генштаб ЗСУ

Російські війська втратили не менше п’яти дивізій бронетехніки й танків у Покровському районі. Йдеться про період операції із захоплення Авдіївки в жовтні 2023-го та під час подальших штурмів влітку 2024 року. 

Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у своєму звіті. 

За їхніми підрахунками, під час наступів у Покровському районі окупанти втратили загалом 539 танків — приблизно півтори дивізії та 1020 бойових машин піхоти — не менше чотирьох-п’яти мотострілецьких дивізій. Так підрахунки стосуються періоду операції із захоплення Авдіївки в жовтні 2023-го та під час подальших штурмів влітку 2024 року

В Інституті вивчення війти зазначили, що Сили оборони України знищили 381 із цих 539 танків, а також  835 з 1020 бронемашин.

Ще 25 танків та 59 бронемашин (приблизно два батальйони механізованої техніки) російські загарбники втратили у Покровському районі з 6 вересня 2024 року. Однак дослідники зазначили, що фактичні втрати російської техніки можуть бути більшими. 

На їхню думку, російське командування може не визнавати нинішні масштаби та темпи втрат техніки в найближчі місяці або роки. Окупанти  вже витратили значну кількість бронетехніки протягом перших тижнів своїх наступів на Авдіївку, а потім обмежили її використання під час боїв у межах міста, кажуть в ISW. 

Водночас там додають, що росіяни активізували наступи на інші міста Покровського району, але проводять “переважно безуспішні механізовані атаки у масштабах взводу та роти”.

За даними Інституту, більшість цих російських штурмів призвели до значних втрат бронетехніки та незначних територіальних успіхів. 

Які втрати російської техніки на Донеччині 

Командир одного з підрозділів ЗСУ на Донеччині зазначив, що російські війська втрачають до 90% транспортних засобів, які використовуються в механізованих атаках на цьому відтинку фронту. 

Водночас британський аналітичний центр Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) раніше підрахував, що станом на лютий 2024 року Збройні сили Росії щорічно втрачали понад три тисячі ББМ.

Вони припускають, що агресор накопичив велику кількість техніки для зазначених атак у регіоні. Втім, довгострокові обмеження запасів бронетехніки та темпів її виробництва поряд зі зростаючими втратами можуть змусити Росію переосмислити переваги посилених механізованих атак на цих ділянках фронту. 

“Росії буде важко адекватно постачати свої підрозділи матеріальними засобами у довгостроковій перспективі без переведення економіки на військовий лад та значного збільшення темпів виробництва оборонної промисловості. Це крок, якого диктатор Путін досі прагнув уникати”, – оцінили в Інституті вивчення війни.

Нагадаємо, майже 2,8 тисячі ударів пережила Донеччина упродовж минулої доби 12 жовтня. Внаслідок цих атак у регіоні є двоє загиблих людей, ще 11 зазнали поранень. 


Завантажити ще...