Підтримайте Вільне Радіо
Окупанти зменшили кількість авіаударів по позиціях ЗСУ на Покровському напрямку, але збільшили удари по цивільних об’єктах. Військові вважають, що загарбники накопичують сили та готуються до вирішальної спроби прорвати фронт. Готуючись до масштабних боїв, росіяни руйнують житлову забудову Покровська та намагаються просочитися у тил, щоб оточити місто.
Про ситуацію на Покровському напрямку розповіли в 7 корпусі швидкого реагування ДШВ ЗСУ.
За даними військових, російське командування перекинуло під Покровськ досвідчені підрозділи морської піхоти.
Водночас окупанти змінили тактику ведення боїв на цьому напрямку. Вони намагаються поодинокими солдатами та малими групами не вступати у прямі зіткнення з українськими захисниками, а просочитися якомога глибше.
“Головна мета ворога у Покровську — максимально наблизитися до позицій операторів дронів чи мінометників, спробувати розпорошити сили нашої оборони, закріпитися на нових позиціях, а також розширити межі “сірої зони”, — пишуть у пресслужбі ДШВ.
Крім цього, окупаційна армія посилила спроби штурмів на флангах, щоб оточити місто. Для проривів росіяни використовують броньовану техніку та мотопіхоту.
Ще одна зміна у тактиці — авіаудари. Тепер вони рідше б’ють по позиціях ЗСУ, але частіше — по тилових цілях, зокрема по житловій забудові Покровська.
“Росія планує використати в Донецькій області своє угруповання для так званого “вирішального прориву” із застосуванням великої кількості особового складу та техніки. Ключова мета противника незмінна — захоплення агломерації Покровськ — Краматорськ — Слов’янськ”, — говорять військові.
У відповідь на ці плани ДШВ ЗСУ змінює й свою тактику, щоб блокувати спроби загарбників просуватися та знищувати їх, запевняють представники корпусу.
Нагадаємо, у ніч на 3 вересня в соцмережах поширили відео, на якому російські військові нібито пробираються до Покровська каналізаційними трубами. Українські захисники перевірили цю інформацію та заявили, що це неможливо.