Як виживають локальні ЗМІ під час війни, із якими проблемами зіштовхуються та як їх розв’язують — такі питання обговорювали на всеукраїнській конференції для медійників “Українські локальні медіа під час війни: що дає сили?”. Участь у події взяли близько 40 представників ЗМІ з різних регіонів країни.
Конференцію для ЗМІ організували представники в Інституті демократії імені Пилипа Орлика.
“Підіймали теми щодо того, як працюють медіа в релокації. Для мене було дуже важливо дізнатися, як колеги справляються з нинішніми умовами. Вдалося зібрати разом представників усіх областей, які мають велику зону бойових дій: це і Запорізька, і Херсонська, і Луганська та Донецька області”, — розповіла шеф-редакторка Вільного радіо Анна Сердюк.
Шеф-редакторка Вільного радіо Анна Сердюк стала модераторкою панелі про зміни у медіа, спровоковані війною, під час якої медійники поділилися власним досвідом. Обговорити нинішні умови роботи зібралися медіа, які змушені працювати не зі своїх рідних громад, а з евакуації.
“Вдалося дізнатися у колег, які у них є підходи і як викручуються по різному, наприклад регіональні газети, яким потрібно ще і доставляти свої випуски. Як інакше підходять до цього сайти, як працюють медіа окупованих громад. Ми обговорили у своєму колі точки розвитку, які нам всім доступні, та обмінялися досвідом. Це було дуже цінно, адже в нас зараз є чимало ускладнень для роботи, у порівнянні з медійниками інших регіонів”, — продовжила Анна Сердюк.
В рамках конференції презентували добірку з типових помилок, яких припускаються медіа під час роботи. Щоб підготувати її використовували дані з моніторингів Інституту демократії імені Пилипа Орлика. До таких аналізів регулярно потрапляє і Вільне радіо. Відповідно до оцінок, видання дотримується стандартів та тримає високу планку від звіту до звіту.
Нагадаємо, нещодавно Вільне радіо оновило стиль, логотип та сайт. За посиланням ви можете дізнатися більше про наш ребрендинг.