Слідчі СБУ оголосили про підозру звільненому в грудні 2019 року чоловіку. Йому закидають катування співвітчизників під час утримання на території колишнього заводу “Ізоляція” в Донецьку.
Про це повідомляє прес-центр СБУ. За даними силовиків, чоловік під час перебування у тюрмі т. зв. «Міністерства держбезпеки ДНР» на території колишнього підприємства «Ізоляція» в Донецьку добровільно вступив до складу “МДБ ДНР”. Спільно з іншими учасниками цього НЗФ він катував полонених військовослужбовців ЗСУ та цивільних мешканців, яких утримували в “Ізоляції”.
Силовики заявляють: мають покази потерпілих. А під час обшуку за місцем проживання виявили та вилучили речі, предмети й документи, які підтверджують співпрацю чоловіка з терористичною організацією «ДНР».
За жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням та створення терористичної групи або терористичної організації (ч. 1 ст. 438 та ч. 1 ст. 258-3 Кримінального Кодексу України) підозрюваному загрожує до 15 років позбавлення волі. Йому обирають запобіжний захід. Триває досудове слідство.
В повідомленні СБУ не вказане прізвище затриманого. Але раніше кілька полонених розповідали журналістам про такі факти щодо Євгена Бражнікова. Наприклад, ось що говорив Станіслав Асєєв в інтерв’ю “ТСН. Тиждень”:
“З п’ятниці до неділі у них були такі собі “вечори атракціонів”: в кращому випадку — переламували людей, в гіршому — змушували залазити під нари, лаяти — все, що їм приходило в голову. Наша камера теж відчинилась, і нас почали бити, крикнули “На коліна всі, руки за голови”. Ми стали, і я отримав кілька ударів від Бражнікова, а потім залетів Кусков і збив мене кількома ударами на підлогу” — засвідчив Станіслав Асєєв.
І це лише одне зі свідчень. Саме тому під час обміну полоненими Бражникова довелося везти окремо. Інші звільнені почали з ним битися.
“Я накинувся на нього з кулаками, і не тільки я, нас розняли військові”, — розповідає звільнений з полону Станіслав Печонкін.
“Коли ми це все розповідали співробітникам служби безпеки, то вони кажуть, що Бражніков зник, і вони його шукають”, — додав Печонкін.
Журналісти ТСН не змогли зв’язатися з Бражніковим. На письмовий запит в СБУ вони отримали відповідь, що інформацію, отриману від колишніх заручників силовики ретельно перевіряють, але розголошувати не мають права.
Додамо, за даними СБУ, силовики зараз змогли підтвердити понад 160 спеціально створених у 2014-2020 роках місць несвободи на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, в яких протиправно утримували людей. У більшості випадків потерпілих утримували у нелюдських умовах, з тортурами і катуваннями. Але всі звільнені з полону кажуть, що найгірше ставлення саме на заводі “Ізоляція”.
Нагадаємо, Вільне радіо поспілкувалось з 2 звільненими з полону горлівчанами — Станіславом Печонкіним та Мариною Чуйковою. Їхні розповіді про час в полоні та плани на майбутнє читайте в розділі “Інтерв’ю”.
Читайте також: