Серед звільнених 19 квітня з російського полону українських військових є тяжкохворі та важкопоранені. Великдень став додатковим чинником, аби обмін відбувся. У ГУР запевнили, що вже готують наступні операції зі звільнення.
Про це розповів представник ГУР Андрій Юсов в етері “Єдині новини”.
За його словами, обмін військовополоненими 19 квітня став одним із найбільших за період відкритого вторгнення. Його готували довго, а терміни декілька разів переносили.
Серед тих, кого вдалося повернути на Батьківщину є й тяжкохворі та важкопоранені оборонці.
“Наслідки важких поранень, бойових травм, запущені хвороби й багато інших речей, які в купі з часто браком належного медичного обслуговування, забезпечення, стресом, звичайно, дають свої ускладнення”, — зазначив Юсов.
Він додав, що Великдень став додатковим чинником, аби цей обмін відбувся. Крім того, у ГУР запевнили, що вже готують наступні операції зі звільнення полонених.
19 квітня 2025 року Україна та Росія провели 63-й обмін полоненими. Додому повернулися 246 воїнів в рамках обміну та ще 31 — поза обміном.
Більшість із тих, кого вдалося повернути, — молодь, яка народилася після 2000 року. Серед них є захисники Маріуполя, нацгвардійці, військові моряки, бійці ТрО, Державної спеціальної служби транспорту, Десантно-штурмових військ та Сил безпілотних систем.
Загалом за цей рік вдалося повернути додому 596 українців у межах обмінів і ще 53 — поза ними.
Нагадаємо, наприкінці квітня сім’ї важкопоранених захисників Маріуполя проведуть акцію, бо хочуть привернути увагу до своїх вимог. Вони голодуватимуть, аби домогтися зустрічі з президентом України та порушити питання повернення військових з полону.