13 листопада ввечері на казначейські рахунки надійшло 411 млн 800 тис грн для виплат зарплат шахтарям. Кошти частково вже перерахували на зарплатні картки працівникам. Повну виплату очікують вже до кінця дня 14 листопада.
Про це повідомляє прес-служба Донецької облдержадміністрації.
Так, на ДП «Селидіввугілля» перерахували 77 млн грн. Ці кошти покрили заборгованість за червень, липень, серпень, вересень та близько 30% заробітної плати за жовтень.
На ДП «Мирноградвугілля» повністю погасили заборгованість за серпень і вересень та сплатили 45% заробітної плати за жовтень.
Робітникам ДП «Торецьквугілля» погасили заборгованість за серпень-вересень, і до кінця 14 листопада мають сплатити 35% зарплати за жовтень.
На ДП «Південнодонбаське №1» покрили борг за вересень та 65% заробітної плати за жовтень.
Нагадаємо, напередодні гірники одразу кількох шахт Донбасу вийшли на масові протести. На ДП «Первомайськвугілля» гірники відмовилися підніматися на поверхню. На Донеччині шахтарі ДП «Мирноградвугілля» перекрили дві дороги у Мирнограді. Люди протестують, щоб привернути увагу до своєї проблеми — невиплати зарплат.
Заборгованість станом на 13 листопада становила 1 млрд 590 млн грн.
Нагадаємо, Верховна Рада України в першому читанні підтримала проект бюджету на наступний рік, одним із пунктів якого є виділення 1 млрд грн гірникам державних шахт. Майже половина з них підуть Донеччині і Луганщині на погашення боргів по зарплаті. Однак коли саме гроші дійдуть до гірників — невідомо.
Зазначимо, в Донецькій і Луганській областях існує проблема з невиплатою заробітної плати шахтарям. Так, у жовтні 2018 року шахтарі “Лисичанськвугілля” перекривали дорогу та не пропускали водіїв. Це була не перша спроба привернути більше уваги влади до ситуації з заборгованими зарплатами. Тоді на акцію вийшли близько 50 людей.
Протестували шахтарі і під землею. Тоді за два дні госпіталізували п’ятьох шахтарів, а на тій же виробничій ділянці стався обвал.
Крім того, у зв’язку з відсутністю фінансування кілька шахт на Донеччині були під загрозою відключення від електроенергії.
Нагадаємо, український уряд планує виділити 709 мільйонів гривень, щоб закрити неперспективні шахти. Скільки таких шахт планують закрити та в якій області — невідомо.
Читайте також: