Зображення до посту Шахраї стали частіше полювати на родичів полонених і зниклих безвісти: як вберегтись і куди звертатись
Фото: з відкритих джерел

Аферисти знаходять контакти родичів зниклих та полонених військовослужбовців у соцмережах та пропонують їм різні послуги за винагороду. Після того, як отримають гроші, ці люди перестають відповідати на повідомлення. Якщо ви отримали сумнівну пропозицію, варто звернутися до Координаційного штабу та Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ.

 

Про це повідомили в Координаційному штабі  з питань поводження з військовополоненими.

За гроші шахраї зазвичай пропонують передати ліки, продукти, одяг військовослужбовцям або ж організувати телефонний дзвінок. Іноді зловмисники запевняють, що можуть навіть звільнити з полону за гроші.

У Координаційному штабі  з питань поводження з військовополоненими закликають не публікувати у соцмережах персональні дані та не передавати їх іншим людям.

У випадку, якщо ви отримали пропозицію “допомоги” за винагороду, слід звернутися до Координаційного штабу та Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ. Це можна зробити у месенджерах Viber, WhatsApp та Telegram за номерами:

  • (067) 650-83-32
  • (098) 087-36-01

Нагадаємо, правоохоронці затримали жінку з Торецька, яка ймовірно вимагала гроші на лікування зниклих безвісти. За даними слідства, підозрювана знаходила оголошення про пошук зниклих людей та представлялась медиком. З травня по вересень 2022 року підозрювана ймовірно ошукала вісім родин на майже 153 тисячі грн.


Завантажити ще...