Дев’ять комунальних закладів Маріуполя заборгували за електроенергію близько 193,5 тисячі гривень. Тепер з бюджету громади мають сплатити на понад 100 тисяч більше через штрафні санкції й судовий збір.
Про відповідні рішення журналісти Вільного радіо дізналися з документів Господарського суду Донецької області, що нині працює в Харкові.
Ясла-садки № 61 і 72, загальноосвітні школи № 16 і 50, спеціалізована школа № 21, Маріупольський морський ліцей, Центр соціальної підтримки дітей та сімей “Крила надії”, Маріупольський міський центр соціальних служб і Маріупольський міський центр з обслуговування громадян без визначеного місця проживання загалом не оплатили електроенергію за січень-лютий 2022 року. Ідеться про послуги від ТОВ “Донецькі енергетичні послуги”. Через це підприємство звернулося з позовами про стягнення заборгованостей.
Усі комунальні заклади, крім спеціалізованої школи №21, відкликання на позовну заяву не надіслали. Представники школи проти позову заперечили, зазначивши, що не оплатили за електроенергію через форс-мажорні обставини — початок повномасштабного вторгнення Росії до України. У закладі повідомили, що готові сплатити за ту частину лютого 2022 року, яку не охопили ці обставини, але без штрафних санкцій.
Суд прийняв посилання закладу на виникнення форс-мажорних обставин як таких, що позбавили його можливості самостійно сформувати рахунок, бо на момент закінчення розрахункового періоду школа не знала показники лічильника. Компанія-постачальник не надала доказів, що надіслала закладу акт та рахунок, тож суд вирішив не стягувати з нього 3% річних та інфляційні втрати. Інші заклади, до яких висували такі вимоги, мають сплатити штрафні санкції.
Загалом, перерахувавши суми 3% річних та інфляційні втрати, що були у вимогах “Донецьких енергетичних послуг”, суд вирішив стягнути із комунальних закладів Маріуполя сукупно близько 263,5 тисячі боргу й додатково понад 21 тисячу судового збору.
Комунальні заклади мали 20 днів на подачу апеляції.
Раніше ми писали, що шість закладів освіти Маріуполя заборгували за електроенергію понад 86 тисяч гривень. Через це компанії-постачальнику з бюджету мали сплатити близько 138 тисяч гривень.