Одна з небезпек літнього сезону – це отруйні змії. За статистикою Міністерства охорони здоров’я, щороку від укусів змій страждає більше 2 мільйонів чоловік. Зустрічаються плазучі і в зонах відпочинку Донеччини. Тож ми зібрали просту інструкцію дій при можливому укусі змії.
Теоретично: В Україні існує три види отруйних гадюк, а також вужі, полози, ящірки та інші плазуни. Коли температура повітря перевищує середні показники, їхня активність знижується, вони стають малорухливими та млявими. Через це люди зазвичай отримують укуси, якщо випадково наступають, сідають чи лягають на плазуна.
Практично: укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті. Водночас, якщо вас вкусила змія, варто одразу звертатися за медичною допомогою. Укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо небезпечними вони є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом.
Фізично отрута гадюки справляє гемолітичну дію, тобто викликає руйнування червоних кров’яних тілець крові. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами. Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів.
У разі укусу, намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря, щоби отримати необхідну допомогу.
Керуючись порадами МОЗ, журналісти Вільного радіо підготували пам’ятку що треба робити, і що категорично забороняється в разі укусу:
Основна допомога для постраждалого – медична, тому якнайшвидше треба потрапити у лікарню. В Україні загалом і в Бахмуті є антитоксин проти зміїної отрути.
“У нас є сироватка від укусів змій у достатній кількості”, — повідомила Вільному радіо начальник Управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради Олена Миронова.
Вона додала, що такі випадки в Бахмуті та районі загалом трапляються не часто.
“Ми щомісячно подаємо таку інформацію в Департамент, тому за весь період (цього року, — ред) був тільки один випадок. Місто Сіверськ, звідки зверталися. Не вказано що саме укус змії, вказано що невідомого плазуна”, — пояснила Миронова.
Додамо, якщо ви все ж таки зустрілися із плазуном, не робіть різких рухів, адже, як правило, змія просто не побачить нерухомий об’єкт. Краще завмерти і чекати доки гадюка відповзе, або без різких рухів відійти у сторону.
Змії не нападають першими, а проявляють агресію лише у разі небезпеки.