Наразі в Україні спостерігається погіршення погодних умов, зокрема, через підвищення температури влітку зростає кількість пожеж у природних екосистемах. Станом на 21 липня 2024 року майже дві сотні таких загорянь зафіксували на Донеччині. Людей, які не дотримуються правил пожежної безпеки та нищать рослинність, карають штрафами або ув’язненням. Які саме санкції передбачені для “паліїв” за порушення закону — розповідаємо далі.
Про покарання за порушення вимог пожежної безпеки у природних екосистемах розповів провідний інспектор відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС Донеччини Єгор Друзь під час брифінгу.
“На всій території України спостерігається погіршення погодних умов. На жаль, з підвищенням температури зростає й кількість пожеж у природних екосистемах. На сьогоднішній день — 197 пожеж”, — розповів Єгор Друзь.
За його словами, наразі ГУ ДСНС проводить комплекс заходів, які можуть запобігти виникненню пожеж в українських екосистемах. Йдеться, зокрема, про інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо обережного поводження з вогнем та спільні з правоохоронцями рейди на так званих “паліїв” рослин.
Водночас згідно з кримінальним кодексом України, за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, стерні, сухих трав, рослинності на землях сільськогосподарського призначення загрожує:
За такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, тварин чи інші тяжкі наслідки, “палія” можуть відправити до в’язниці на строк від 5 до 10 років.
Нагадаємо, через постійні російські обстріли на Донеччині не можуть провести гуманітарне розмінування земель. Втім, жителі регіону можуть звертатися до піротехнічних підрозділів ДСНС, якщо натраплять на вибухонебезпечні предмети у своїх домогосподарствах.