Мешканець Рай-Олександрівки Слов’янського району Олег Ковальов отримав умовний термін за незаконне поводження зі зброєю. Чоловік знайшов у селі бойову гранату, поніс її до себе у спальню, а згодом продав. Невдовзі фігурант придбав у військового патрони, які теж намагався перепродати.
Про цю справу журналісти Вільного радіо дізналися з вироку Слов’янського міськрайонного суду Донецької області. Ім’я засудженого оприлюднили на порталі “Судова влада України”.
Як йдеться у судових документах, у листопаді минулого року Олег Ковальов під час пошуків металобрухту у Рай-Олександрівці натрапив на бойову гранату Ф-1 із запалом. Знахідку чоловік поніс додому та поклав у спальні. Згодом вирішив продати її за тисячу гривень.
У лютому цього року Ковальов зустрівся у Слов’янську з чоловіком та за гроші віддав йому боєприпас. Покупцем виявився поліцейський Донеччини, який разом з колегами діяв під прикриттям.
За два тижні фігурант вчинив ще один подібний злочин. Цього разу у Миколаївці він купив у військового 59 патронів, які того ж дня за 800 гривень продав підставному покупцеві з Нацполіції.
Чоловіка визнали винним у незаконному поводженні зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Санкція цієї статті передбачає від 3 до 7 років ув’язнення. Та оскільки Олег Ковальов раніше не порушував закон та щиро розкаявся у залі суду, йому дали три роки умовного терміну та стягнули близько 4 тис. грн за проведення судових експертиз.
Нагадаємо, за скоєння схожого злочину засудили мешканця Мирнограда, який знайшов пакет з гранатою і патронами та приніс його додому. Кілька патронів він встромив у сплетену з бісеру ялинку, а згодом про них начебто забув.