Вже понад рік в Торецькій громаді працюють на місці тільки сімейні лікарі, а профільні — евакуювались у більш тилову Дружківку. Під час загострення боїв за місто евакуація з міст та сіл тут стала масштабною, тож журналісти Вільного радіо дізнались, чи вивозять звідси медиків.
Ми поспілкувались з директором Центральної міської лікарні Сергієм Халаімовим та очільницею Центру сімейної медицини Торецької громади Анною Рябовою.
“Медики залишаються зі своїми пацієнтами на всіх етапах евакуації. Ми є там, де мусимо бути”, — зазначає Анна Рябова.
За її словами, зараз центр працює разом з військовою адміністрацією та всебічно допомагаємо з медичної сторони. Зокрема підтримує людей, надає первинну та екстрену медичну допомогу. Також працюють на завданнях з ДСНС.
НЕ вивозять додатково і обладнання, адже воно потрібне на місці.
“У нас медичне обладнання на сьогодні працює на колесах. Сімейна амбулаторія – це кардіографи, розумієте, і тонометри. І ми повністю на сьогодні використовуємо все медичне обладнання для евакуації пацієнтів, наданні екстреної і первинної медичної допомоги. На сьогодні все наше обладнання працює на благо пацієнтів”, — уточнює очільниця Центру сімейної медицини.
Щодо документації та архівів, то їх зберегли.
В Центральній міській лікарні медичну допомогу зараз не надають. Однак люди все ще її можуть отримати. Сергій Халаімов каже, що лікарі регулярно їздять в Торецьк, щоб забрати пацієнтів в Дружківку, де надають усю необхідну допомогу. Щоб забезпечити безперебійну роботу лікарів, медичне обладнання вивезли ще рік тому. Саме тоді, коли почалась загроза інтенсивного наступу.
“Ми почали все потихеньку вивозити. Це і столи хірургічні, і рентген, і ліжка. Абсолютно все, що потрібно для функціоналу лікарні”, — каже Сергій Халаімов.
Нагадаємо, на кінець 2023 року в Торецькій громаді залишались працювати 32 сімейні лікарі та терапевти. Вони проводили прийоми як онлайн, так і виїздили до пацієнтів з громади.