Ми вирішили дізнатися, як вітають жінок у різних містах Донеччини, скільки грошей витратили на це з міського бюджету та що дарують. Яке з міст виявилось найщедрішим, а яке, навпаки, не витратило на подарунки ані гривні – читайте у матеріалі.
У бюджеті Бахмутської ОТГ на подарунки з нагоди жіночого дня коштів не передбачили. Однак під час урочистих зборів у центрі культури та дозвілля ім. Є.Мартинова жінок вітали кондитерськими виробами, квітами та листівками. На це, згідно з відповіддю Бахмутської міської ради на запит Вільного радіо, передбачені виключно кошти меценатів. Проте інформацією щодо обсягу спонсорської підтримки міськрада не володіє.
Краматорська міська рада замість шоколаду чи квітів дарує жінкам гарний настрій. Так, місцева влада надіслала перелік з восьми святкових заходів, запланованих у місті. Для краматорчанок проводять виставки натюрмортів, літературно-музичні вечори, концертні програми та сімейні конкурси. Як зазначають у виконкомі, коштів міста на це витрачати не будуть.
З бюджету Покровська на квіти витратили 8 340 грн. Цього, за інформацією міської ради, вистачило, аби придбати 1 кошик з квітковою композицією, 3 букети троянд та 46 троянд поштучно.
За даними фінансового відділу Покровської міськради, на подарунки грошей виділяти не стали. Однак, відповідно до одного з тендерів, який провели у місцевому Управлінні праці та соцзахисту населення, з бюджету міста віддадуть 18 тис грн на подарункові набори підопічним відділення територіального центру, а також лежачим хворим жінкам громадських організацій. Їм подарують по 3 вафельних рушники.
З цих же коштів планують придбати подарунки вдовам і лежачим хворим ліквідаторам аварії на ЧАЕС з нагоди відзначення роковини Чорнобильської катастрофи.
У бюджеті Торецька на квіти витратили приблизно таку ж суму. Щоправда, там купили не троянди, а тюльпани у кількості 280 штук. Витратили на це 8 400 грн. Окрім цього, мешканкам міста не планують дарувати щось ще. Сторонніх коштів на подарунки також не залучали.
Найлаконічнішою була відповідь Слов’янської міської ради. В єдиному реченні йшлося, що “міським бюджетом на 2020 рік не передбачено кошти на придбання подарунків до 8 Березня”.
Не витрачалися на подарунки і в Костянтинівській міськраді.
У Часів Ярі заявляють, що керуються постановою кабміну “Про ефективне використання державних коштів”. Відповідно до неї, у міському бюджеті заклали гроші на святкування Дня Конституції, Дня Незалежності, Дня Перемоги, Дня пам’яті жертв голодоморів, Дня Соборності України, Дня Гідності та Свободи, Дня пам’яті жертв політичних репресій та Дня ЗСУ. Тобто, на заходи та привітання мешканок Часів Яру в інші дати грошей не передбачали.
А в міській раді Добропілля на наш запит відповіли, що інформація, яка нас цікавить, надто масштабна і “потребує пошуку серед значної кількості даних і документів”. Щоб розібратися у стосах паперів, міськрада продовжила строк розгляду запиту до 23 березня.
Читайте також: