Підтримати
Виплати для повернених з полону військових Костянтинівки та громади: як отримати, куди звертатися
Гроші. Ілюстративне фото: Вільне Радіо

Підтримайте Вільне Радіо

Попри те, що Костянтинівка перебуває у зоні активних бойових дій, там передбачили фінансування поховань полеглих земляків-військових. Розповідаємо, скільки виділили на допомогу на поховання та які послуги покривають з бюджету громади.

 

Про фінансування поховань військовослужбовців повідомили у Костянтинівській МВА у відповідь на запит Вільного Радіо.

Для довідки:

Компенсації на поховання, встановлення пам’ятника, разові або щорічні виплати фінансуються з місцевих бюджетів. У громадах види доступної допомоги прописують у програмах підтримки учасників бойових дій, ветеранів війни, захисників і захисниць та членів сімей загиблих захисників і захисниць. Аби дізнатися, яку підтримку можна отримати, потрібно звернутися  до органу соцзахисту або структурного підрозділу з питань ветеранської політики у громаді.

У Костянтинівці допомога на поховання передбачена Програмою та Порядком безоплатного поховання померлих (загиблих)  військовослужбовців на 2024-2025.  У громаді передбачено безкоштовне поховання військових, які проживали і були зареєстровані з Костянтинівці та найближчих населених пунктах та тих, відповідно до яких отримано письмове звернення 3 відділу Краматорського районного ТЦК СП, та проходили військову  службу в зоні бойових дій з 24  лютого 2022 року.

З місцевого бюджету фінансується доставка предметів похоронної належності, катафалк, труна, вінок чи живі квіти, копання могили.

На 2025 рік у бюджеті Костянтинівської громади на поховання військовослужбовців передбачили 200 тис. грн (не більше 20 тис. грн на одну людину).

Костянтинівська громада з 2023 року перебуває в зоні активних бойових дій. Похованнями у громаді займається КП “Комунтранс”. Вартість послуг комунального підприємства для всіх поховань:

  • оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання — 7 грн;
  • оформлення свідоцтва про поховання  — 10 грн;
  • копання могили —  3100 грн;
  • труна —  1800-2000 грн;
  • хрест — 450-750 грн;
  • табличка на хрест — 50 грн;
  • вінок — 250-1200 грн;
  • стрічка на вінок — 20 грн;
  • послуги катафалка  — 495 грн за 1 годину. 

Інша атрибутика оплачується згідно прейскуранту за бажанням рідних загиблого.

Померлих (загиблих) жителів Костянтинівської громади, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій,  постраждалих учасників Революції Гідності і людей з інвалідністю внаслідок внаслідок війни ховають за рахунок субвенції обласного бюджету.

Нагадаємо, раніше ми розповідали яке фінансування на поховання полеглих земляків-військовослужбовців передбачили у Білозерському, Новодонецькому та Слов’янську.


Завантажити ще...