Підтримати
Сьогодні працює КПВВ "Станиця Луганська"
Фото: ДПСУ

Єдиним контрольним пунктом в’їзду-виїзду, який працює стабільно, залишається “Станиця Луганська”. За попередній день там пройшли близько 1500 людей. А от на Донеччині в’їхати на підконтрольну територію чи поїхати в т.з. “ДНР” можна буде завтра, 12 лютого.

 

Ситуація на КПВВ “Станиця Луганська” сьогодні

Цей контрольний пункт працює щодня з 8:00 до 16:00, як і решта КПВВ Донбасу. Поки що “Станиця Луганська” – це єдиний варіант легально поїхати в т.з. “ЛНР”, або виїхати звідти. Черги в карантин тут все ще невеликі. 

Наприклад, 10 лютого 736 людей пройшли в бік тимчасово окупованої території Луганщини, а ще 748 прослідували на підконтрольну частину регіону. Тобто, в середньому кожної години через лінію розмежування в одному напрямку проходили 90 людей. Такі дані журналістам Вільного радіо надав прессекретар Державної прикордонної служби у складі ООС Ігор Лизогуб.

Додамо, перевірки люди проходять по різному. Для декого виконати правила простіше, а дехто розбирається просто на КПВВ. Інші в чергах затримуються і їм допомагають. Зокрема, на КПВВ чергують представники благодійного фонду “Право на захист”.

Як розповіла нашим журналістам правозахисниця Оксана, вчора до працівників фонду звернулися 3 людей без електронних перепусток від СБУ. Одна жінка прямувала в бік підконтрольної території, але термін дії її перепустки сплив. Ситуацію ускладнював стан здоров’я жінки: кілька років тому вона перенесла операцію на серці, що позначилося на її самопочутті. Координаційна група видалила її стару заявку на перетин, а нову оформила у прискореному режимі. В результаті жінку пропустили.

Все ще виникають проблеми і з сервісом для самоізоляції “Вдома”. Як зазначає представниця правозахисної організації, минулого дня додаток працював нормально, але правильно встановити його виходить не в усіх. Наприклад, 10 лютого допомога знадобилася 12 людям.

Телефони благодійного фонду "Право на захист", представники якого чергують на КПВВ Донбасу
Зображення: БФ “Право на захист”

Правила перетину КПВВ “Станиця Луганська”

З боку тимчасово непідконтрольної частини Луганщини діють обмеження, які ускладнюють пропуск на цій ділянці. Йдеться про “постанову” ватажка т.з. “ЛНР”, згідно з якою виїхати з тимчасово окупованої території та повернутися в ОРЛО через “Станицю Луганську” можна лише раз на місяць.

Ситуація на КПВВ “Новотроїцьке” сьогодні

Сьогодні на цьому КПВВ людей не пропускають, хоча українські прикордонники чергують на посту в робочому режимі. Не випускають людей, щоб не залишати їх у “сірій зоні” (тобто, на нейтральній території). Адже є домовленість, що проїхати на окуповану територію люди можуть тільки в понеділок і п’ятницю. В інші дні заблокований блокпост “Оленівка”, який контролюють представники незаконних формувань. Наступного разу цей дорожний коридор запрацює 12 лютого. Перетнути лінію розмежування на “Новотроїцькому” можна як пішки, так і на авто.

Зазначимо, хоча з підконтрольного українському уряду боку “Новотроїцьке” працює до 16:00, суміжний блокпост представники незаконних формувань зачиняють о 15:30 за київським часом, або о 16:30 – за “місцевим”.

Правила перетину КПВВ “Новотроїцьке”

Представники т.з. “ДНР” пропускають через свій блокпост лише людей з пропискою на підконтрольній території. А до себе впускають тільки після внесення у свої дозвільні списки. Дізнатися, чи є ви у цих списках, можна за номерами 068 669 0813 та 066 185 9786.

Коли відкриють КПВВ “Майорське”, “Гнутове”, “Мар’їнка”, “Щастя” та “Золоте”

З підконтрольного українському уряду боку ці пункти пропуску працюють щодня. Але суміжні блокпости на окупованих територіях залишаються закритими. Через це пропуск на вищевказаних КПВВ досі заблокований.

Вимоги для перетину всіх КПВВ Донбасу

Люди, які їдуть на підконтрольну українському уряду територію, мають дотримуватися маскового режиму та дистанції.  

Після пропуску на підконтрольну територію людина має самоізолюватися на 2 тижні під контролем мобільного додатку “Вдома”. Встановити цей сервіс можна лише на сучасний смартфон. Якщо такого немає або відсутнє місце для самоізоляції, можна відправитись на обсервацію у відведеному для цього державному медзакладі. Там безкоштовно годують і надають ліжко, а також тестують на наявність коронавірусу. Якщо хвороба не підтвердиться, обсервацію можна припинити.

Скоротити можна і строк самоізоляції. Для цього теж потрібен негативний результат ПЛР-тесту.

Крім того, на “Новотроїцькому” працює пункт з безкоштовного тестування на коронавірус. Дослідження роблять протягом 15-30 хвилин, але після цього все одно треба встановити сервіс “Вдома”. Якщо людина здорова, самоізоляція знімається автоматично протягом пари днів.

Умови і правила перетину КПВВ на Донбасі
Інфографіка: Анна Сердюк/Вільне радіо

Читайте також:


Завантажити ще...