У понеділок, 22 березня, працював дорожній коридор “Новотроїцьке — Оленівка”. За день там пройшли понад 250 людей. А вже сьогодні, 23 березня, пройти можна лише через КПВВ “Станиця Луганська”.
22 березня на лінії розмежування працював дорожній коридор “Новотроїцьке — Оленівка”. З боку ДПСУ цей КПВВ працював згідно з графіком з 08:00 до 16:00.
На блокпості “Оленівка”, що з боку самоназваної “ДНР” є певні обмеження:
Тож, через такі обмеження повернули трьох людей, яких пропустили прикордонники. Причина — їхніх імен не було у списках т.з. “міжвідомчого штабу”. Про це журналістам Вільного радіо повідомили в БФ “Право на захист”.
Загалом перейти лінію розмежування вдалось 136 людям в бік окупованої території та 128 — на підконтрольну територію.
Зазначимо, КПВВ “Новотроїцьке” з боку ДПСУ працює щодня. А от представники т.з. “ДНР” відкривають свій дзеркальний блокпост лише двічі на тиждень (у понеділок та п’ятницю). Тож наступного разу пройти там можна буде 26 березня.
В цей день не вдалось пройти через КПВВ 2 людям, в яких немає перепустки. Одна жінка прописана в окупованому Малогвардійську, що на Луганщині. Представники БФ “Право на захист” допомогли їй оформити електрону перепустку у прискореному режимі та зараз чекають на результати.
Ще один чоловік їде додому після звільнення з тюрми. В нього є паспорт, він прописаний в окупованому місті Успенка, але електронної перепустки в нього також не було. Тож йому теж допомогли подати заяву на прискорену перепустку.
КПВВ “Станиця Луганська” працювала 22 березня з 08:00 до 16:00 і працюватиме за таким графіком й надалі щодня. Представники т.з. “ЛНР” дозволяють проїхати тут лише 1 раз на місяць, якщо рахувати поїздку “туди-назад”. Держприкордонслужба України ж таких обмежень не вводить.
Згідно з умовами Держприкордонслужби всі, хто приїжджає з окупованої території чи інших держав, мають пройти двотижневу ізоляцію. Це пропонують зробити у двох різних варіантах:
Є варіант і раніше звільнитись від ізоляції. Людина може здати ПЛР-тест і, якщо результат буде негативний, то всі обмеження спадають раніше. На “Станиці Луганській” та “Новотроїцькому” в медпунктах для цього є навіть безкоштовні експрес-тести, які дають результат протягом дня. Крім них є й приватні ПЛР-лабораторії, які роблять тести за гроші.
В БФ “Право на захист” Вільному радіо розповідають, що деякі пенсіонери вимушені купувати в магазинах на КПВВ смартфони за 2,5-3 тисячі гривень, якими навіть не вміють користуватись. Лише за 22 березня магазини на КПВВ “Новотроїцьке” продали 10 таких телефонів. Все для того, щоб благодійники допомогли їм встановити додаток “Вдома”.
Ще з листопада минулого року з боку Держприкордонслужби на Донбасі працюють всі КПВВ — Станиця Луганська, Золоте, Щастя, Майорське, Мар’їнка, Новотроїцьке і Гнутове. Але представники незаконних збройних формувань блокують більшість дзеркальних блокпостів. Коли їхню роботу відновлять — проїхати буде простіше.
Читайте також: