Сьогодні вагітна жінка не змогла проїхати через “Станицю Луганську”, бо т.з. “ЛНР” обмежує кількість перетинів
Фото: з відкритих джерел

Пройти через КПВВ на Луганщині люди можуть згідно з графіком з 08:00 до 16:00.

 Станиця Луганська

Вчора, 13 квітня, через цей КПВВ не змогла пройти жінка через обмеження представників т.з. “ЛНР”. Про це журналістам Вільного радіо розповіли в БФ “Право на захист”.

Жінка зареєстрована та фактично живе на непідконтрольній території. На контрольовану територію вона приїхала разом з 10-річною дитиною та отримала паспорт нового зразку. Тож, їй довелось робити нову електронну перепустку. Крім цього, 13 квітня їй потрібно в лікарню, адже вона перебуває на обліку у гінеколога через вагітність. Але представники т.з. “ЛНР” пускають в напрямку “туди-назад” лише раз на місяць.

Тож потрапити додому і завтра знову приїхати на підконтрольну територію не може. Тому вона залишилась ночувати на підконтрольну території разом з дитиною. А благодійники “Право на захист” дали їй 2 продуктових набори.

Зазначимо, пропуск через КПВВ “Станиця Луганська” працює щодня з 08:00 до 16:00. Пройти тут можна лише пішки.

Новотроїцьке

А от на КПВВ “Новотроїцьке” фактично пропускають людей лише двічі на тиждень — у понеділок та п’ятницю. Держприкордонслужба України готова пропускати хоч щодня з 08:00 до 16:00. Але представники незаконних збройних формувань блокують свій дзеркальний блокпост. Крім цього, вони пускають людей за певними правилами:

  • людина, яка їде з окупованої території, повинна показати прописку на підконтрольній частині України;
  • а той, хто їде навпаки в ОРДО, повинен бути у списках т.з. “Міжвідомчого штабу “ДНР”.

Однак, “Новотроїцьке” поки єдиний фактично працюючий КПВВ на сході України, де перетнути лінію розмежування можна на автомобілі чи мотоциклі.

2 тижні ізоляції

Людина, яка приїжджає з непідконтрольної території вважається потенційно хворою на COVID-19. Тож вона повинна пройти 2 тижні ізоляції. Це можна зробити вдома, встановивши одноіменний додаток “Вдома”. Проте монітори БФ “Право на захист” зазначають, що додаток найбільш коректно працює на Android—девайсах з версією 5.0 і вище. А от у користувачів iPhone регулярно трапляються проблеми із додатком: помилка безпеки, не приходить СМС-повідомлення тощо.

Людина, яка їде через “Новотроїцьке”, і в якої немає смартфону, може пройти ізоляцію в державному медичному закладі, де безкоштовно годують та надають ліжко. На “Станиці Луганській” такої “опції” немає.

Є можливість не сидіти 2 тижні на ізоляції, якщо людина підтвердить, що не хворіє на COVID-19. Для цього можна здати безкоштовний експрес-тест на КПВВ. На “Новотроїцькому” його зробити реальніше, адже там майже завжди медики встигають зробити аналіз всім охочим. А от на “Станиці Луганській” медики можуть зробити лише близько 70-90 тестів, тоді як приїжджають вдесятеро більше людей.

Але є й альтернатива — платний ПЛР-тест. На “Станиці Луганській” його можна здати за близько 1100 гривень.

Читайте також:


Завантажити ще...