Підтримати
Ілюстративне фото: СБУ

Підтримайте Вільне!

Підтримайте

Українські правоохоронці отримують дедалі більше повідомлень про спроби російських спецслужбовців залучити дітей до виконання шпигунських або диверсійних завдань. За останній рік таких звернень було вже пів сотні.

Про це в ефірі “Громадського радіо” розповів начальник Управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан.

За його словами, представники російських спецслужб активно шукають контакт із підлітками у цифровому середовищі — соцмережах, месенджерах, онлайн-іграх та навіть на платформах для пошуку роботи.

“Російські куратори через вищезгадані платформи знайомляться із підлітками, щоб увійти до них у довіру. Далі, використовуючи різні методи маніпуляцій та обіцянок, пропонують їм виконати нескладні завдання”,  — пояснив Богдан.

Спершу підлітка можуть попросити сфотографувати інфраструктурний об’єкт, розклеїти листівки або зробити графіті, спрямоване проти ЗСУ. Якщо дитина погоджується, завдання стають небезпечнішими — від встановлення камер до підпалів, пошкодження майна чи участі в диверсіях.

Богдан підкреслив, що у зоні ризику перебуває будь-яка дитина, незалежно від віку чи соціального становища. Російські агенти обирають тих, хто схильний виконувати інструкції, і далі “працюють” з ними за відпрацьованими сценаріями.

Найчастіше вербувальники мотивують підлітків привабливими обіцянками швидкого заробітку.

“І тут треба зазначити, що насправді ніхто ніяких грошей не отримує. І обіцянки їх виплатити — не що інше, як маніпуляція та спосіб впливу для заохочення до певних дій. Все, що отримає виконавець подібних завдань — це неминуче затримання та кримінальна відповідальність за скоєння вчинків проти державності та національної безпеки”, — наголосив представник Нацполіції.

Раніше ми розповідали про підлітка з Донецька, який, перебуваючи в окупації, виконував завдання СБУ. Окупанти винесли йому вирок за “держзраду”.

 


Завантажити ще...