Підтримати
Справу по МН-17 розглядатимуть в судовому комплексі підвищеної безпеки
Фото з відкритих джерел

Судовий комплекс “Схіпхол” зарезервували для розгляду справи про збиття літака МН-17 з 9-го по 13 березня, з 23-го по 27 березня, з 8 червня по 3 липня, з 31 серпня по 13 листопада 2020 року і з 1 лютого до 26 березня 2021 року. Це гарантує, що комплекс не будуть використовувати для розгляду інших справ.

 

Про це повідомляє Укрінформ.

Зазначимо, Комплекс “Схіпхол” розташований за кілька кілометрів від головного аеропорту Нідерландів, він вміщує близько тисячі людей. 

Це будівля суворого режиму з посиленими заходами безпеки.

Перше слухання у справі заплановане на десяту ранку 9 березня 2020 року. 

Спочатку повинні заслухати сторони і почути відповіді на ряд питань. Зокрема, хто прибув, чи є серед них підозрювані, хто з родичів загиблих хоче взяти слово в суді та інше. Вже потім слідчі перейдуть до розгляду справи по суті. 

Нагадаємо, 17 липня 2014 року у районі підконтрольного бойовикам “ДНР” міста Торез збили літак рейсу MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Загинули всі 298 людей, які були на борту. Більшість з них були громадянами Нідерландів.

Спочатку бойовики оголосили про те, що збили український військово-транспортний літак АН-26,  однак після того, як терористи дісталися до місця аварії і зрозуміли, що це був пасажирський Boeing, російські інтернет-ЗМІ та прихильники терористів у соцмережах почали видаляти інформацію про АН-26 і висувати звинувачення українській стороні. 

В свою чергу міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat встановила номер зенітного ракетного комплексу «Бук» зі складу російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, яким збили літак «Малайзійських авіаліній». Вони підготували звіт, у якому ідентифікували 20 російських військових, причетних до катастрофи МН-17. Цей звіт із іменами та фотографіями військових група передала нідерландській прокуратурі.

За 5 років загалом спільна слідча група у складі представників Нідерландів, України, Бельгії, Австралії та Малайзії провели розслідування та пред’явили обвинувачення першим чотирьом підозрюваним: громадянам Росії Ігору Гіркіну, Сергію Дубинському і Олегу Пулатову. Також підозру оголосили українцю Леоніду Харченку. Всіх їх підозрюють у терористичному акті. Санкція статті передбачає ув’язнення терміном від 10 до 15 років або довічно.

Читайте також:


Завантажити ще...