Підтримати
Реклама

Можна сказати, що кухня — місце зустрічі. Зазвичай тут родина збирається за сніданком, вечерею та обідом. Іноді забігають гості чи сусіди на каву. Оскільки це приміщення об’єднує багато різних людей, воно повинно бути стильним, комфортним та функціональним. Саме таким його роблять меблеві предмети, серед яких — стільці. Щоб правильно підібрати їх для кухні, потрібно розібратися з видами цих елементів інтер’єру та рекомендаціями щодо вибору.

Форма стільців та оббивні матеріали: що про них потрібно знати

Сучасні стільці на кухню виготовляють із різних матеріалів. Хороший варіант — дерев’яні вироби в класичному стилі; на жаль, вони не підходять для сучасних інтер’єрів. Універсальним матеріалом вважають хромовану сталь — вона здатна витримувати підвищену вологість, перепади температури та підходить під різні стилі. Також можна придбати пластикові моделі — вироби мають гарний вигляд у сучасних кухнях. Непогано себе зарекомендували меблеві предмети з МДФ і ДСП, але вони здатні вбирати вологу та деформуватися під впливом високої температури.

Що стосується форми, кухонні стільці бувають такими:

  • зі спинкою — забезпечують додаткову підтримку, тому вони можуть бути гарним варіантом для тривалих обідів чи звичайного кавування;
  • без спинки — компактні та легкі, дозволяють економити в приміщенні простір;
  • барні — це високі моделі, які забезпечують зручність під час сидіння за барною стійкою чи нестандартним столом;
  • з підлокітниками — зручні у використанні та додають інтер’єру елегантності.

Стільці ще бувають твердими та м’якими. Матеріали для обшивки поділяють на декілька категорій залежно від зносостійкості та міцності. Це можуть бути бавовна, терможакард, штучна чи натуральна шкіра, а також шеніл, замша чи гобелен. 

Як вибрати стільці на кухню — тільки корисні поради

Щоб купити на кухню стільці українського виробника, завітайте на сайт https://www.dybok.com.ua/ — це онлайн-гіпермаркет меблів «ДУБОК», який пропонує меблеві предмети під будь-який інтер’єр. Вироби, представлені в каталозі, є в наявності, тому після оформлення замовлення вони будуть максимально швидко доставлені за вказаною адресою. Вони виготовлені з найкращих матеріалів та не мають нічого «зайвого».

Щоб вибрати стільці для кухні, звертайте увагу на такі деталі:

  1. Форма. Барні моделі підходять під кухонний острів, їх купують ті, хто має барну стійку. Вироби з підлокітниками та зі спинкою вибирають користувачі, які люблять довго засиджуватися за обідом чи вечерею. Класичні моделі без спинки рекомендується придбати тим, хто економить кожний квадратний метр — після трапези їх можна сховати під стіл.
  2. М’які чи жорсткі. Перші зручні, другі прості в догляді: їх можна помити, а в тому разі, якщо є бажання, ще й перефарбувати. 

Зверніть увагу! Жорсткі моделі обов’язково повинні мати заокруглені краї, інакше вони будуть тиснути на підколінну зону.

  1. Матеріал. Металевий профіль гарно вписується в приміщення, оформлене в стилі хай-тек чи мінімалізм. Якщо на кухні розташовані меблі з натурального дерева, варто купувати такі ж стільці. Якщо ваша ціль — покупка меблевих предметів, які б не перевантажували інтер’єр, придивіться до пластикових моделей. Вироби з МДФ і ДСП — бюджетні варіанти.
  2. Оббивні тканини. Шкіряне покриття додасть приміщенню розкоші. З нього можна дуже просто видалити різний бруд, але його так само легко подряпати. Жакард міцний, стійкий до вигорання, майже не стирається та не боїться перепадів температури. Флок — щільний матеріал, який не вбирає вологу. На такій обшивці не залишаються подряпини. Велюр м’який та ніжний на дотик, не вигорає на сонці, але при інтенсивній експлуатації може затиратися.
  3. Колір. Яскрава обшивка зробить приміщення більш спокійним, а матеріал, на декілька тонів світліший (чи темніший) за основний колір, додасть кімнаті об’єму. Якщо кухня маленька та темна, надайте перевагу бежевому, білому чи сірому відтінкам. Для великого та просторого приміщення підійдуть моделі з темною обшивкою: коричневою, горіховою чи синьою. Варто враховувати колір підлоги та стін, стільці повинні не виділятися на їхньому фоні, а гарно доповнювати інтер’єр. 

Перед тим як вибрати стільці для кухні, також звертайте увагу на потреби свої рідних, адже їм на них потрібно буде сидіти. Буває так, що стандартний розмір підходить не всім членам сім’ї. Наприклад, людям із високим зростом, дітям або членам родини з великою вагою. Щоб і їм було зручно сидіти за кухонним столом, найкраще для них підбирати моделі індивідуально або робити на замовлення. 

Зверніть увагу! Альтернативою кухонних стільців можуть бути табуретки з круглим чи квадратним сидінням, лавки (підходять під сільський стиль) чи куточки. Рідко, але використовуються дивани. 

Ці прості поради допоможуть вам вибрати меблеві предмети, завдяки яким ви зможете створити комфортну атмосферу.


Завантажити ще...