Підтримати
Зображення до посту Студент з Донеччини власноруч організував еко-конкурс зі збору пластикових пляшок
Фото: Діловий Слов'янськ

Студент факультету екології Слов’янського хіміко-механічного технікуму Даніїл Блінов вигадав конкурс, щоб привчити мешканців міста до сортування сміття та звернути їхню увагу на проблеми довкілля. Що з цього вийшло — читайте далі. 

Студенти технікуму зі Слов’янська протягом тижня збирали порожні пластикові пляшки та викидати їх у спеціальний контейнер. Таку акцію влаштував один зі студентів Даніїл Блінов. Про це повідомляє онлайн-ресурс “Діловий Слов’янськ”.

За словами Даніїла, цією акцією він хотів привернути увагу суспільства до глобальної проблеми забруднення довкілля, зокрема  – пластиковими відходами.

“Звичайні пластикові пляшки наші студенти, викладачі та інші люди викидають в урну. Але вони не знають, що це навряд чи дійде до переробки. І скоріш за все,  – як воно і є, – це опиняється в океані”, – каже Даніїл.

Хлопець розповів, що деталі конкурсу він обмірковував усе літо. Однак, коли почався процес підготовки, довелось імпровізувати.

“Довго думав, з чого ж зробити контейнер, куди учасники будуть кидати пляшки. Ідея прийшла, і я вирішив купити найбільшу коробку на Укрпошті. Обклеїв її самоклейками різнокольоровими, аби вигляд був більш-менш презентабельний”,  – розповідає студент-еколог.

Усього в акції взяли участь 16 студентів хіміко-механічного технікуму.

Кожного дня Даніїл проводив підрахунок кількості порожніх пляшок. Наприкінці акції він підбив остаточний результат. Загалом за весь час акції у контейнер викинули 135 пляшок. Їх хлопець відніс до приймального пункту, звідки їх відвезли на переробку.

Переможницею конкурсу стала студентка Ірина Закутня. Дівчина помістила у контейнер 48 порожніх пляшок. За її словами, перемогти їй допомагали одногрупники та сусіди з гуртожитку, які віддавали їй пластикову тару.

Даніїл Блінов сподівається, що в майбутньому більше сміття відправлятимуть на переробку. Своєю акцією він хотів довести оточуючим, що проявляти екологічну відповідальність не складно.

“Коли людина каже, що від неї нічого не залежить  – це не так. Ось колосальний приклад змінити свою точку зору”,  – каже Даніїл.

Хлопець зазначив, що екологічну акцію, яку він започаткував, можна проводити в інших містах регіону та по всій країні загалом. Це допоможе подолати проблему забрудненості та виведе боротьбу з пластиковим сміттям на новий рівень.

Нагадаємо, в Бахмуті поліетиленові пакети обмінюватимуть на еко-торби. Таку акцію вирішила провести Бахмутська міська рада на честь Дня міста, щоб привернути увагу до проблеми екології. Акція триватиме з дня міста до кінця вересня.

Додамо, у березні журналісти Вільного радіо проводили екологічний експеримент. Його метою було дізнатися, чи можна в Бахмуті купити макарони, лимони та горішки без пакетів.

Читайте також:


Завантажити ще...