Підтримати
Військовий вишкіл. Фото: Інтент
Військовий вишкіл. Ілюстративне фото: Інтент

Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою студентів-чоловіків, які відмовляться проходити базовий військовий вишкіл, відтепер можуть відраховувати із закладів освіти. Студентки ж можуть проходити військовий вишкіл за власним бажанням.

 

Про це журналісти Вільного радіо дізналися з постанови уряду №734. 

У документі зазначається, що базовий військовий вишкіл мають пройти усі громадяни України чоловічої статі, які навчаються за денною або дуальною формою (яка поєднує навчання у виші з практикою на виробництві).

Від проходження базового військового вишколу звільняються лише ті, хто:

  • визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;
  • до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • вже проходили військову службу;
  • мають сертифікат про проходження базової підготовки та здобуття військово-облікової спеціальності.

Як зазначено у постанові, базовий військовий вишкіл вводиться як окрема навчальна дисципліна і складається з теоретичної підготовки в обсязі трьох кредитів ЄКТС та практичної підготовки в обсязі семи таких кредитів (тобто 90 та 210 годин відповідно). 

Для студентів, які вступили у виш після повної загальної середньої освіти, теоретична підготовка починатиметься на другому курсі, а для тих, хто прийшов після здобуття рівня молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра чи молодшого бакалавра — на першому.

Після опанування теоретичної підготовки проводитимуть практичну підготовку, яка триватиме до одного місяця протягом травня — жовтня під час канікул. 

Якщо ж придатний до військової служби студент відмовиться від проходження практичної підготовки базового вишколу, це буде підставою для його відрахування із закладу освіти.

У постанові зазначають, що студентки також можуть проходити військовий вишкіл, однак для них він є необов’язковим. 

Нагадаємо, на тлі закону про мобілізацію українські польові командири очікують, що більшість нових військових потраплять на фронт з поганою підготовкою. У ЗМІ стверджують, що українське командування “вже давно” нарікає на слабку підготовку новобранців у навчальних центрах.

Раніше журналісти Вільного радіо розповідали про основні засади ухваленого законопроєкту №10449. Він, зокрема, пропонує замінити строкову службу на базову загальновійськову підготовку.


Завантажити ще...