Станом на 18 серпня в Торецьку залишаються близько 2,5 тисячі людей, а у громаді — ще не менше 7 тисяч жителів. Росіяни атакують населені пункти на цьому відтинку з усіх видів озброєння — міномети, артилерія, керованими авіабомбами тощо.
Про це розповів голова Торецької ВА Василь Чинчик в етері “Суспільне. Студія”.
“Ситуація залишається досить напруженою. Росіяни нищівно використовують тактичну авіацію, проводять авіаудари по території Торецької громади в цілому, не зважаючи на мирне населення, яке залишилося у громаді, яке переховується в укриттях, проводячи обстріли з усіх видів озброєння.
Місто стирається з лиця землі, не залишилось ні одної житлової або об’єкта критичної інфраструктури, який би вцілив”, — розповів очільник Торецької ВА.
За словами Василя Чинчика, частіше під російські обстріли та авіаудари потрапляють Торецьк, Залізне, Нью-Йорк, Північне, Магдалинівка, а ще Дружба.
“Легше назвати ті населені пункти, які не попадають під обстріли ніж ті, які постійно у зоні ураження. Росіяни проводять обстріли по всій території громади. Вони використовують тактику “випаленої землі”, руйнуючи все живе, що лишилося”, — розповів посадовець.
Для захисту жителів у громаді облаштували понад 50 укриттів різного типу та форми. Також у багатоповерхівках є підвали та льохи. Голова Торецької ВА зазначив, що фактично всі мешканці, які лишаються, живуть в укриттях. Втім, будувати нові захисні споруди, за словами Василя Чинчика, наразі неможливо.
Станом на 18 серпня у Торецькій громаді залишаються близько 7 тисяч жителів, а у самому місті — не менше 2,5 тисячі людей. За даними голови ВА, з початку повномасштабного вторгнення вже евакуювалися понад 58 тисяч місцевих, з них 9 762 — діти.
Водночас за майже два місяці від початку загострення ситуації виїхали понад майже чотири тисячі людей, уточнив Чинчик.
Місцевих з громади вивозять броньованим транспортом, а далі, у пунктах незламності вони можуть пообідати, отримати медичну та соціальну підтримки. Після людям пропонують шелтери у більш безпечних регіонах України.
Нагадаємо, російські окупанти не дозволяють доставляти гуманітарну допомогу до прифронтових населених пунктів, зокрема до Торецька, Красногорівки, Часового Яру та Очеретинської громади.
Водночас у Донецькій ОВА заявили, що за офіційною інформацією в Торецьку не залишилося родин з дітьми. Втім, у відомстві припускають, що можуть бути поодинокі випадки повернення неповнолітніх до міста, але підтвердити це наразі не можуть.
Зокрема, на початку серпня евакуаційна група “Фенікс” вдруге вивезла родину з дітьми з прифронтового Торецька. Сім’я була у списку евакуйованих, але вирішила таємно повернутися у місто.