Чекають до 11 червня на інноваційні проєкти з Донбасу та Запорізької області про те як вирішувати особисті та групові конфлікти (“люди-влада-чиновники”) без силовиків та судів.
Про це Вільному радіо розповіла грантова менеджерка Західноукраїнського ресурсного центру Уляна Волошинівська. ЗУРЦ оголосив та адмініструє конкурс проєктів “Посилення механізмів трансформації конфліктів через надання ефективних та інноваційних послуг у цільових громадах».
“Наприклад, це можуть бути проєкти зі створення якихось онлайн-платформ, проведення круглих столів, зустрічей, онлайн-обговорень. Власне, в тім-то й справа, що таких прикладів майже немає. Тематика конкурсу прописана широко, аби не обмежити ідеї людей. Щоб максимально все, що люди пропонують, можна було б розглянути та за можливості підтримати”, — розповідає менеджерка.
Одна з запропонованих тем — це популяризація електронних сервісів та діалогових платформ для вирішення конфліктів. Прикладом може слугувати ось такий майданчик для войовничих сторін, створений минулоріч як пілотний проєкт. На мапу Донеччини та Луганщини нанесли інформацію про деякі конфлікти у громадах.
Наприклад, по Бахмуту це конфлікт між зоозахисниками та керівництвом ДВУОР щодо безпритульних тварин та кількарічний конфлікт навколо будівництва МАФу впритул до старовинної будівлі — пам’ятки архітектури, а у Часів Ярі — невдоволення мешканців Часів Яру опаленням у квартирах взимку.
На цьому майданчику учасники конфлікту можуть сперечатися, оприлюднювати документи, висвітлювати хід конфлікту, слідкувати за ним тощо. Якщо конфлікт врегульовано, його позначають жовтим кольором.
“Можливо, у людей будуть ще подібні ідеї, і організації захочуть створити щось дуже схоже. Або запропонують як популяризувати такі платформи”, — розповідає менеджерка ЗУРЦ.
Всі теми проєктів, які приймуть до розгляду, наведені тут.
Читайте також: Нашій громаді потрібна медіація. З якими пропозиціями йде на вибори освітянка Олена Подопригора
А від Луганщини можуть брати участь ГО з: Лозно-Олександрівської, Троїцької, Нижньодуванської, Сєвєродонецької, Лисичанської, Кремінської, Міловської, Новоайдарської, Попаснянської, Красноріченської, Щастинської, Станично-Луганської, Біловодської громад або Трьохізбенки чи Золотого.
Цільові громади Запорізької області вказані за посиланням.
Чим більше профінансованих проєктів вже змогла втілити організація (та звітувати за витрачені кошти), тим більше грошей зможуть виділити цього разу. Так,
І таким проєктам надаватимуть перевагу.
Фінансуватиме проєкти-переможці Програма ООН із відновлення та розбудови миру.
Необхідно заповнити українською мовою заявку та форму бюджету та додати копію витягу з Єдиного державного реєстру юросіб, свідоцтво про неприбутковість та інші підтверджуючі документи. Перед цим варто ознайомитись з вимогами до проєктів більш детально.
Все це відправити до 11 червня включно на електронну скриньку: [email protected] У темі листа необхідно зазначити «Заявка на конкурс грантів зі зміцнення громадської безпеки назва ГО».
Реалізувати підтримані проєкти потрібно буде максимум за 5 місяців, до 30 листопада 2021.
Зазначимо, 3-го червня організатори конкурсу розповідатимуть про конкурс детальніше та відповідатимуть на питання потенційних учасників. Долучитися можна онлайн через платформу ZOOM об 11:00, попередньо зареєструвавшись тут. Запис цієї презентації згодом викладуть й на сайті ЗУРЦ.
Питання щодо конкурсів можна надсилати електронною поштою на [email protected]
Читайте також: