Підтримати
Зображення до посту Суд першої інстанції визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку
Фото: delo.ua

Сьогодні, 18 квітня, окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку та Кабміну щодо націоналізації ПриватБанку.

Про це пише Економічна правда з посиланням на прес-службу суду.

На думку суддів, процедура виведення “Приватбанку” з ринку порушувала норми чинного законодавства.

“Підставами для ухвалення такого рішення були, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення ПАТ “КБ “Приватбанк” до категорії неплатоспроможних, внаслідок чого в подальшому було ініційовано процедуру його націоналізації, та власне порушення процедури націоналізації банку, порядок якої регламентований на законодавчому рівні”, – йдеться в повідомленні.

Таке рішення підтверджують і у прес-службі Національного банку. І одразу заявляють, що оскаржать це рішення.

“Рішення суду не набрало законної сили та буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій та прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції”, – цитує начальника управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктора Григорчука прес-служба НБУ.

Григорчук також висловив занепокоєння щодо фінансової стабільності в країні у зв’язку з рішенням суду.

“Вкотре звертаємо увагу, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність”, – сказав представник Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

 

В Національному банку заявляють, що запропонують Раді з фінансової стабільності звернутись до Ради національної безпеки та оборони України, Кабінету Міністрів України щодо  подібних судових практик, що шкодять міжнародному іміджу України.

«Міжнародні партнери України неодноразово наголошували, що націоналізація ПриватБанку була важливим кроком для забезпечення фінансової стабільності. Рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку  за участю держави ухвалювалось відповідно до норм діючого законодавства та було підтримане РНБО та Урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян. Законність рішень очевидна, і зворотна процедура у цьому питанні неможлива, адже для цього немає ні правових, ні економічних підстав. Після виведення неплатоспроможного банку з ринку за участю держави, ПриватБанк  повністю перейшов на ринкову бізнес-модель і сьогодні є найприбутковішим українським банком та частиною стабільної і прозорої банківської системи», – зазначила перший заступник Голови Національного банку України Катерина Рожкова.

 

Зазначимо, у грудні 2016 року Приватбанк визнали неплатоспроможним. Нестачу капіталу в нього виявили в результаті перевірки, її ж визнала міжнародна аудиторська компанія. Акціонери банку не знайшли грошей, щоб вирішити проблему нестачі капіталу. Через загрозу для загальної фінансової системи країни, додаткові гроші в капітал банку внесли з державного бюджету. На це пішло  понад 155 мільярдів гривень.

Завдяки цьому вдалося не втратити гроші всіх вкладників банку.

Зараз екс-власник Приватбанку Ігор Коломойський через суди вимагає визнати рішення незаконним та виплатити йому додаткову компенсацію з бюджету – 2 млрд доларів

 


Завантажити ще...