Підтримати
Сергій Журавель з портретом загиблого під Зайцевим сина
Фото: видання "Новинарня"

Батько загиблого влітку під Зайцевим військового Ярослава Журавля звернувся до суду зі скаргою на Державне бюро розслідувань. Раніше там відмовлялись розслідувати дії та бездіяльність президента України, які начебто призвели до смерті бійця ЗСУ. Суд задовольнив скаргу батька загиблого: ДБР повинно розпочати таке розслідування. 


Про це
повідомив військовий, працівник ГО “Справа громад” Гліб Бабіч. 

“Перша, маленька, але ㅡ перемога у справі Ярослава Журавля. Печерський суд задовільнив скаргу його батька Сергія Журавля на ДБР, яке відмовилось відкривати справу щодо розслідування дій і бездіяльності В. Зеленського, що сприяло загибелі морпіха. Суд зобов’язав ДБР внести заяву до єдиного реєстру і розпочати слідчі дії, до яких їх зобов’язує Закон”,  —  заявив Гліб Бабіч.

Як загинув Ярослав Журавель

40-річний уродженець Дніпропетровщини Ярослав Журавель служив у 35-й окремій бригаді морської піхоти командиром розвідників. 13 липня 2020 він та ще 7 людей (в тому числі сапери та представники СЦКК) в районі с. Зайцеве на Донеччині пішли евакуювати тіло загиблого побратима. Як заявляв штаб ООС, цій операції передувала домовленість через СЦКК з незаконними збройними формуваннями т.зв. “ДНР” про режим тиші. Також евакуаційна група була одягнена в білі шоломи. 

Але збройні формування РФ почали стріляти, Журавель отримав кульове поранення лівої ноги, самостійно пересуватися не зміг та залишився лежати на відстані близько 500 м від позицій свого підрозділу. На відео з дрона, яке оприлюднили 19 липня, видно, як Ярослав Журавель наклав собі джгут та намагається пересуватись в укриття

Через подальші обстріли з боку НЗФ евакуювати пораненого силами свого підрозділу військові не змогли, тому збиралися залучити спецпризначенців. Але в той самий час Тристороння контактна група домовлялася про чергове перемир’я. Зеленський “взяв під особистий контроль” операцію біля Зайцевого. 

За даними заяви батька Ярослава Журавля до Генпрокуратури, президент наказав головнокомандувачу ЗСУ Руслану Хомчаку заборонити залучати спецпризначенців для пошуку та евакуації Ярослава Журавля, а також стріляти для прикриття від вогню бойовиків. Військові виконали наказ Зеленського, та врятувати Журавля не намагалися. А поранений залишався тривалий час у “сірій зоні” та помер між 14 та 16 липня від крововтрати. 

поховання Ярослава Журавля на Дніпропетровщині
Поховання Ярослава Журавля. Фото: пресслужба 35 ОМБР


Його тіло передали бойовики 17 липня. 31 липня волонтер Роман Донік опублікував анонімне
звернення побратимів Ярослава Журавля та ще одне відео з дрона.

Згодом через публікації у ЗМІ ДБР відкрило слідство; справу попередньо кваліфікували як “недбале ставлення до військової служби”.        

  Що вимагає батько загиблого?

Сергій Журавель вважає, що дії та бездіяльність президента України призвели до смерті його сина. Він вимагає розпочати досудове розслідування за ч. 4 ст. 426 (бездіяльність військової влади) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі від 7 до 10 років.

“ДБР буде розглядати цю справу, хоче воно чи не хоче, а ми будемо з вами стежити, як буде викручуватися ДБР, і що буде відбуватися у цій справі”, — зазначив військовий Гліб Бабіч. 

Чому ДБР відмовлялось відкривати провадження проти президента?

Як зазначало Бюро у відповіді від 28 жовтня батьку загиблого морпіха, президент України як Верховний Головнокомандувач ЗСУ може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за смерть військового “лише в умовах воєнного стану після створення Ставки Верховного Головнокомандувача, або як співучасник вчинення військового кримінального правопорушення”. 

Також, за законом, ДБР не може розслідувати кримінальні правопорушення чинного президента України: це можуть робити лише щодо президента, чиї повноваження припинено.    

фотокопія відповіді ДБР батькові загиблого під Зайцевим морпіха

відповідь ДБР батькові загиблого під Зайцевим морпіха
Відповідь ДБР Сергію Журавлю з відмовою відкривати провадження проти чинного президента. Джерело: Facebook Гліба Бабіча


Нагадаємо, минулого тижня на Донбасі неподалік від лінії розмежування  з місця дислокації свого підрозділу
зник військовий 14 ОМБР. Згодом його тіло з ознаками насильницької смерті передали окупанти Луганщини. А за кілька днів бойовики т.зв. “ЛНР” повідомили про ще одного військового з  тієї ж бригади, який опинився на окупованій території. Про те, що зник ще один військовий, також повідомили в ООС.

Читайте також:


Завантажити ще...