Вища рада правосуддя (ВРП) 1 квітня 2025 року звільнила з посади суддю Першотравневого районного суду Донецької області Дмитра Демочка. Скаргу на його дії подала членкиня ВРП Христина Буртник, заявивши, що суддя від початку повномасштабного вторгнення залишається в окупації та співпрацює із призначеною загарбниками “владою” в Маріупольському районі.
Про це повідомили у виданні “Слідство.Інфо”.
У своїй скарзі на суддю Христина Бутник також зазначила, що на сайті “Миротворець” є інформація про співпрацю Демочка з російськими загарбниками. Про це також повідомляв Петро Андрющенко ще 17 травня 2022 року. Тоді він був радником мера Маріуполя.
“Демочко Дмитро Олександрович. Колишній суддя суду Мангшського (тоді ще Першотравневого) району. Добровільно перейшов працювати на бік ворога. Призначено головою суду “ДНР” в Маріуполі. Вмотивований. Висловлює бажання особисто вести “судовий процес” над українськими волонтерами, актівистами та військовими. МраZота”, — зазначив Андрющенко.
Водночас “Слідство.Інфо” повідомляє, що, попри мотивацію, Демочко не зміг стати суддею Приморського районного суду Маріуполя. Він проходив оцінювання кваліфікаційною колегією суддів Росії, проте не був рекомендований на посаду судді. Чоловік залишається в Маріуполі від початку повномасштабного вторгнення та працює помічником судді.
“У липні 2024 року СБУ листом повідомила ВРП про те, що відповідно до виписки з єдиного державного реєстру платників податків, сформованої за допомогою офіційного сервісу ”ФНС России” Дмитро Демочко має ідентифікаційний номер платника податків Росії. Водночас СБУ зазначила, що не знає, де зараз суддя. Правоохоронці кажуть, що Демочко й надалі проживає на окупованій території”, — додали у “Слідство.Інфо”
Також у виданні зауважили, що суддя не подавав декларації за 2021-2023 роки. Водночас і суддівської винагороди Україна йому не виплачує від квітня 2022 року. Звільнили його 1 квітня 2025 року.
Нагадаємо, окупанти хочуть прискорити будівництво траси “Новоросія” — вона має з’єднати російський Ростов-на-Дону із загарбаними Сімферополем через Маріуполь та Мелітополь. Роботи на двох ділянках нібито будуть вести паралельно, аби закінчити до 2026 року.